محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۵ آبان

پس از آنکه مایکروسافت در ماه قبل مجبور شد به دلیل برخی مشکلات Windows 10 October 2018 Update را از خط خارج کند، روز سه‌شنبه دوباره آن را منتشر کرد. تعدادی از کاربران ویندوز 10 گزارش کرده بودند، پس از انتشار این به‌روزرسانی در اوایل ماه اکتبر برخی از فایل‌هایشان را از دست می‌دهند. درحالیکه مایکروسافت انتشار دوباره‌ی این به‌روزرسانی را برای آزمایش‌کنندگان بتا انجام داد، بیش از یک ماه آزمایش کامل و انتشار آن به صورت عمومی طول کشید.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۴ آبان

Diarization – فرایند بخش‌بندی یک نمونه‌ی گفتاری به اجزا متمایز و همگن بر اساس اینکه چه شخصی چه چیزی، چه موقع می‌گوید است – اما این فرایند برای ماشین به اندازه‌ی انسان ساده نیست و آموزش الگوریتم یادگیری ماشین برای انجام آن سخت‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود. یک سیستم قوی Diarization بایستی قادر به ارتباط با افراد جدید و بخش‌های گفتاری باشد که قبلا با آن مواجه نبوده.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۷ آبان

با معرفی Chrome 71، گوگل تلاش برای مبارزه با مسئله‌ی آگهی‌های مخرب اینترنتی را با مسدود کردن هر تبلیغی بر روی سایتی که نمایش آن‌ها را ادامه دهد، افزایش می‌دهد. آگهی‌های مخرب به صورت‌های متفاوتی ظاهر می‌شوند، اما به طور گسترده‌ای با ایجاد پیام‌ها از آدرس‌های جعلی منجر می‌شوند مرورگر کاربر به درستی عمل نکند و کاربر را به طور خودکار به آدرس‌های اشتباه هدایت کند یا اینکه تلاش می‌کنند اطلاعات شخصی افراد را بدزدند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۴ آبان

موزیلا، فایرفاکس 63 را با Enhanced Tracking Protection منتشر کرد، قابلیتی که برای افزایش حریم خصوصی آنلاین افراد، trackerهای شخص ثالث را مسدود می‌کند. مدتی است موزیلا بر روی داده و حریم خصوصی متمرکز شده، به عنوان مثال، نرم‌افزار مسدود کردن ردیابی تبلیغات فایرفاکس به طور پیش‌فرض و مشارکت با Proton VPN برای فروش اشتراک‌ها به گروه کوچکی از کاربران فایرفاکس را می‌توان نام برد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ آبان

وجود قابلیت تصویر در تصویر در اندروید به کاربر اجازه می‌داد زمانیکه در حال انجام کارهای دیگر است، ویدئوی YouTube یا Netflix را هم ببیند. حالا ویژگی مشابهی به نسخه‌ی دسکتاپ Chrome می‌آید.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان

گوگل افزونه‌های Gmail جدیدی را برای G Suite معرفی کرد که ارائه‌ی سازمانی آن برای کسب‌وکارها است. حالا کاربران G Suite قادرند به طور مستقیم از طریق Gmail کارهای خود را در برنامه‌های محبوب‌شان انجام دهند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

این هفته و در کنفرانس Zoomtopia 2018 در کالیفرنیا، شرکت Zoom گروهی از محصولات و خدمات جدید خود را معرفی کرد. علاوه بر همکاری استراتژیک با Dropbox و Atlassian، این شرکت برای اولین‌بار "سیستم موبایل رایانش ابری" Zoom Voice، بازاری برای سرویس‌ها و برنامه‌های فعال با Zoom، و افزودن به پلتفرم Zoom Rooms خود را رونمایی کرد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۱ مهر

مایکروسافت اعلام کرد به شبکه‌ی ابداعات باز (OIN) می‌پیوندد، گروه پتنت منبع‌بازی است که برای کمک به حفاظت لینوکس از پرونده‌های حقوقی حق مجوزها طراحی شده است. در اصل پیوستن مایکروسافت به OIN، کتابخانه‌ی آن با بیش از ۶۰ هزار پتنت را منبع‌باز می‌کند و در دسترس اعضای این گروه قرار می‌دهد.
OIN، پلتفرم مجوز لینوکس را برای حدود ۲۴۰۰ شرکت فراهم می‌کند که شامل توسعه‌دهندگان فردی تا شرکت‌های بزرگی همچون گوگل و IBM هستند، و تمامی اعضا امکان دسترسی به پتنت‌های خود OIN و پتنت‌های مشترک بین سایر مجوزهای OIN را دارند.

ادامه مطلب