محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۵ دي

بیش از یک دهه از عمر نسخه محبوب سیستم عامل ویندوز موسوم به ویندوز 7 می‌گذرد. نسخه‌ای که توانسته عملکردی به مراتب موفق‌تری را به نسبت نسخه‌هایی همچون ویندوز 8 و حتی نسخه تازه‌وارد ویندوز 10 در جلب توجه کاربران بر جای بگذارد.
اما اکنون خبرهای جدیدی به دست آمده که نشان از تصمیم مایکروسافت برای پایان دادن به پشتیبانی از ویندوز 7 دارد. چند وقتیست که این غول نرم‌افزاری دنیا، به کاربران ویندوز 7 توصیه می‌کند تا نسخه‌های جدید این پلتفرم را روی سیستم‌های خود نصب کنند چراکه عمر این نسخه قدیمی‌از ویندوز، به زودی به سر خواهد رسید.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۰ دي

به گزارش فارس، یوتیوب به تولیدکنندگان محتوا برای این شبکه اجتماعی امکان داد تا راحت تر بتوانند از محتوای تحت قانون کپی رایت مطلع شوند.
به نقل از آسین ایج، یوتیوب قوانین سختگیرانه ای در زمینه رعایت قانون کپی رایت دارد و اگر تولیدکنندگان محتوا برای این سایت قوانین یاد شده را رعایت نکنند، ممکن است ویدئوهای تولیدی آنها از سایت مذکور حذف شود. از همین رو کسب اطلاع در این زمینه توسط یوتیوب تسهیل شده است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۰ دي

شرکت مایکروسافت از توقف پشتیبانی از سیستم‌های عامل ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸ از نیمه دوم ماه ژانویه ۲۰۲۰ خبر داد.
به نقل از مرکز ماهر، بر اساس اطلاعیه های متعدد شرکت مایکروسافت، از تاریخ ۱۴ ژانویه سال ۲۰۲۰ (۲۴ دی سال ۱۳۹۸) از نسخه های ویندوز هفت و سرور ۲۰۰۸ پشتیبانی نخواهد شد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۷ دي

به گزارش همکاران سیستم، نرم‌‌افزارهای حوزه خدمات بهداشت و درمان که در بیمارستان‌ها و دیگر مراکز مرتبط مورد استفاده قرار می‌گیرند، با هدف مدیریت داده‌ها بالینی و غیربالینی ارایه می‌شوند. این نرم‌ افزارها در تهیه سوابق الکترونیکی بیمار برای بازیابی و ذخیره آنها کاربرد فراوان دارند. این قبیل نرم افزارها همچنین در تامین امنیت، مدیریت و تحلیل اطلاعات در صنعت بهداشت و درمان هم کمک می‌کنند و بخش بزرگ داده‌های تولید شده در این عرصه می‌توانند به جای آنکه به صورت دستی تحلیل شوند، از طریق این پلتفرم‌ها به صورت کاربردی‌تر ارایه شوند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ دي

به گزارش همکاران سیستم، هیچ کارشناسی در وال استریت به اندازه «دان ایوز» از متخصصان مرکز Wedbush در مورد رشد صعودی مایکروسافت در حوزه خدمات پردازش ابری تاکید ندارد. ایوز روز گذشته رتبه‌بندی Outperform در مورد وضعیت سهام مایکروسافت را منتشر کرد و مشخص شد غول نرم افزاری جهان پیش‌ بینی‌های وال استریت را محقق کرده است تا بر این اساس ارزش هر سهام آن از ۱۷۰ دلار به ۱۸۵ دلار برسد. دلیل اصلی نگرش خوشبینانه ایوز یک نکته است: رشد سریع عرصه خدمات پردازش ابری.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۳ آذر

فایرفاکس قابلیت نمایش تصویر در تصویر فایل های ویدئویی را به نسخه ویندوزی مرورگر اینترنتی خود افزوده است.
به نقل از انگجت، یکی از مشکلات جدی در زمان استفاده از مرورگرهای اینترنتی مربوط به نمایش مستقل فایل های ویدئویی در آنهاست. این کار در بسیاری از مواقع دشوار است و در اجرای برنامه های نرم افزاری دیگر اختلال ایجاد می کند. اما در نسخه جدید فایرفاکس این نقص برطرف شده است.

ادامه مطلب