محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۵ ساعت پیش

کورتانا ممکن است همچنان محبوب‌ترین دستیار صوتی نباشد، اما Satya Nadella با این موضوع مشکلی ندارد. هفته‌ی جاری، مدیرعامل مایکروسافت به رسانه‌ها گفت استراتژی این شرکت توسعه‌ی دستیار صدایشان و رسیدن به هزینه‌های رقبایی چون دستیارهای صوتی گوگل، سیری، یا الکسا نیست و به جای آن ترجیح می‌دهد با این رقبا برای تجهیز دستگاه‌های موجود به کورتانا همکاری کند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ دي

در چندین سال گذشته، موتوری جستجوی DuckDuckGo تلاش کرده تا حریم خصوصی کاربران را حفظ کند، و حالا این ادعا را با شریک جدیدی تقویت می‌کند: اپل. این موتور جستجو اعلام کرد که نقشه‌های اپل هم‌اکنون نتایج جستجوی محلی آن را بر روی دسکتاپ و مرورگرهای وب موبایل بهبود می‌بخشد. نقشه‌های اپل ارائه‌دهنده‌ی پیش‌فرض برای آدرس‌ها و جستجوهای محلی آن می‌شود، و وقتی کاربر برای نتایج بیشتر کلیک کنید، نقشه‌های اپل را می‌بیند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي

پس از اولین آزمایش این به‌روزرسانی در G Suite با طراحی جدید آن برای Google Drive در سال قبل، گوگل اعلام کرد پس از مدتی طولانی ارائه‌ی Material Design را برای Docs ،Sheets ،Slides و Sites آغاز کرد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ دي

گوگل در زمینه‌ی جستجو کردن، ویژگی جدیدی را راه‌اندازی می‌کند که جستجو در مورد موضوع خاصی را در یک دوره‌ی طولانی مدت آسان‌تر می‌کند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ دي

در سال ۱۹۹۶، گروهی از دانشجویان Ecole Centrale Paris به این مسئله پرداختند که آیا راهی برای استریم ویدئوها در محوطه‌ی دانشگاه وجود دارد. کنجکاوی آن‌ها سریعا تبدیل به پروژه‌ای دانشگاهی شد و راه را برای توسعه‌ی اولیه‌ی برنامه‌ی پخش رسانه‌ای به نام VLC هموار کرد.
در طول ۲۳ سال گذشته، پخش رسانه‌ای VLC تبدیل به نامی خانگی شد، و به افرادی که تلاش می‌کردند ویدئوهایی را پخش کنند که دیگر برنامه‌ها آن را حمایت نمی‌کردند، کمک می‌کرد. این برنامه تقریبا در هر پلتفرمی در دسترس است که برای اکوسیستم نرم‌افزاری موضوع نادری است. حالا، VLC به نقطه عطف نادر دیگری دست یافته است: بیش از سه میلیارد بار دانلود در سراسر پلتفرم‌های مختلف، بیش‌تر از یک میلیارد دانلود در ماه می سال ۲۰۱۲.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۳ دي

گوگل اعلام کرد مسدودکننده‌ی تبلیغات آن در کروم از ۹ جولای ۲۰۱۹ در سراسر جهان در دسترس همه‌ی کاربران قرار می‌گیرد. همانند انتشار اولیه‌ی مسدودکننده‌ی تبلیغات در سال گذشته، این تاریخ مرتبط با نسخه‌ی خاصی از کروم نیست. کروم 76 برای راه‌اندازی در ۳۰ می و کروم 77 هم برای ۲۵ جولای برنامه‌ریزی شده‌اند، به این معنی که گوگل محدوده‌ی سمت سرور مسدودکننده‌ی تبلیغات مرورگرش را گسترش می‌دهد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ دي

سامسونگ انتشار Android Pie برای Galaxy S9 و S9+ را زودتر از آنچه گفته بود، آغاز کرد. این غول تکنولوژی در اصل قصد انتشار به‌روزرسانی اصلی این سیستم‌عامل را در ماه ژانویه داشت، اما طبق گزارش Sammobile و Android Authority، به‌روزرسانی این سیستم‌عامل هم‌اکنون در آلمان در دسترس است. این به‌روزرسانی حاوی نسخه‌ی پایداری از Android Pie است که به کاربران ارائه شده.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲ دي

مایکروسافت اعلام کرد، برنامه‌ی Office جدیدی راه‌اندازی کرده است که هم‌اکنون در Windows Insider در دسترس است و به زودی برای تمامی کاربران Windows 10 عرضه می‌شود. برنامه‌ی Office جدید جایگزین برنامه‌ی My Office خواهد شد. در حالیکه برنامه‌ی موجود اغلب برای مدیریت اشتراک‌های Office 365 بود، برنامه‌ی جدید ویژگی‌های بیشتری ارائه می‌دهد و اساسا تبدیل به هاب مرکزی کاربران Office برای تغییر بین برنامه‌ها، دیدن اسناد پیوست شده، و دسترسی به دیگر قابلیت‌های Office می‌شود.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند