محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين

Microsoft Teams که به صورت جهانی در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد، در این هفته دو ساله می‌شود و به این مناسبت، مایکروسافت چندین خبر دارد: Teams هم اکنون توسط ۵۰۰ هزار سازمان استفاده می‌شود، و در لیست ۱۰۰ شرکت برتر Fortune در رتبه‌ی ۹۱ قرار دارد. از طرفی هشت ویژگی جدید هم به آن اضافه می‌شوند: Microsoft Whiteboard، Data loss Prevention (DLP) در چت‌ها و مکالمات، رویدادهای زنده، کپشن زنده، پس‌زمینه‌های سفارشی، ضبط هوشمند، و کانال‌های اختصاصی امن. سه مورد هم‌اکنون در دسترس هستند، دو مورد به‌زودی عرضه می‌شوند، و سه مورد اواخر سال جاری اضافه می‌شوند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۳ اسفند

جدیدترین به‌روزرسانی کروم برای Mac، ویندوز، و لینوکس عرضه شد. کروم 73 بر روی دسکتاپ چندین تغییر در ارتباط با همگام‌سازی و ورود به حساب کاربری، همچنین پشتیبانی توسعه‌دهنده برای کلیدهای رسانه‌ای سخت‌افزاری و حالت تصویر در تصویر خودکار را معرفی می‌کند. با این حال، مهم‌ترین تغییر افزودن حالت تاریک برای macOS است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۱ اسفند

گوگل که هم‌اکنون در بازار گوشی هوشمند، جستجو، و ویدئوی آنلاین هند غالب است، از برنامه‌ی یادگیری برای کودکان مدارس ابتدایی هند با هدف تلاش برای مستحکم کردن تاثیرش در سریع‌ترین بازار در حال رشد اینترنت جهان رونمایی کرد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۸ اسفند

مایکروسافت به VentureBeat اعلام کرد، اسکایپ جدید تحت وب که روز پنجشنبه منتشر شد برای چندین مرورگر کاربردی نیست. نسخه‌ی جدید تجدید شده‌ی سرویس چت ویدئویی و پیام‌رسانی مایکروسافت تنها Edge و Chrome – همچنین مرورگرهای مبتنی بر Chromium چون Vivaldi را پشتیبانی می‌کند، در این بین خبری از Safari ،Firefox و Opera نیست.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۷ اسفند

مایکروسافت کد منبع ماشین حساب ویندوز را بر روی GitHub در دسترس قرار داد. این سازنده‌ی نرم‌افزار می‌خواهد "تجربه‌ی کاربری بهتری در همکاری با جامعه بسازد." باز کردن کد ماشین حساب به این معنا است که هر شخصی می‌تواند در کد برنامه مشارکت داشته باشد و برنامه را بهبود بخشد، اما مایکروسافت می‌خواهد پیش‌نمونه‌های قابلیت‌های جدید یا تغییرات رابط کاربری را قبل از اینکه شرکت شروع به اجرای آن‌ها کند یا دست به بررسی کد بزند، ارزیابی کند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند

دکمه‌ی برگشت اندروید ممکن است به طور کامل عوض شود و با حالت لمسی اشاره‌ای در سمت چپ دکمه‌ی «Home» جایگزین شود. توسعه‌دهندگان XDA با بررسی بر روی یک سری از دکمه‌های پیشین، برملا شده از نسل آینده‌ی اندروید با نام Q، همین طور با بررسی جدید نشان دادند این احتمال وجود دارد دکمه‌ی برگشت حذف شود.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمن

9to5Google گزارش می‌کند، نسخه‌ی آینده‌ی Chrome حفره و شکافی که به وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهد کاربرانی را که تلاش می‌کنند با حالت ناشناس مرورگر به آن‌ها دسترسی داشته باشند را تشخیص و مسدود کنند، رفع می‌کند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۵ بهمن

اینستاگرم در حال آزمایش قابلیت ارسال و دریافت مستقیم پیام برای کاربران وب بر روی نسخه‌ی دسکتاپ است. این قابلیت اولین‌بار توسط Manchun Wong، محقق اپ توییت شد، وی پیش از این درباره‌ی نسخه‌های اولیه‌ی ابزار Time Well Spent اینستاگرم و Facebook Dating هم خبر داده بود. این خبر اولین‌بار توسط TechCrunch گزارش شد. اینستاگرم به TechCrunch گفت این ویژگی هنوز به صورت عمومی آزمایش نمی‌شود.

ادامه مطلب