محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت

به گزارش ایسنا، دولت کره جنوبی می‌گوید پشتیبانی سیستم عامل ویندوز بسیار پرهزینه است و قصد دارد به لینوکس مهاجرت کند.
بعضی از دولت‌ها ممکن است از لینوکس دست کشیده باشند، اما گویا کره جنوبی مشتاق است تا بار دیگر به سراغ این سیستم عامل برود.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

گوگل تلاش برای بهبود کنترل بر روی اطلاعات در اپ اندروید را هماهنگ کرده است. این شرکت عمدتا این کار را با معرفی تغییراتی در سطح سیستم‌عامل اندروید، اصلاح سیاست‌های توسعه‌دهندگان Google Play، الزام توسعه‌دهندگان به اعلان واضح در اختیار داشتن اطلاعات حساس، و محدود کردن دسترسی به مجوزهای خاص (همانند SMS و لیست‌های تماس) انجام می‌دهد. اما این شرکت همیشه در مورد این تغییرات شفاف نبوده، و به قصد پایان دادن به این شرایط، اعلام کرد برخی قوانین خود را شفاف می‌کند و نحوه‌ی کارکرد اپ‌های غیر پایبند را بررسی می‌کند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۴ فروردين

تشخیص گفتار قابل اعتماد، قوی، و قابل تعمیم در آینده چالشی برای یادگیری ماشین است. به طور سنتی، آموزش مدل‌های فهم زبان طبیعی نیاز به مجموعه‌ای شامل هزاران ساعت صحبت و میلیون‌ها کلمه متن دارد، این به استثنای قوی بودن سخت‌افزارها به اندازه‌ی کافی برای پردازش آن‌ها در چارچوب زمانی قابل قبول است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۳ فروردين

Opera، مرورگر وب خود را برای دسکتاپ با کیف پول رمزنگاری و تعدادی ویژگی‌های اضافی دیگر به‌روزرسانی کرد.
این سازنده‌ی مستقر در نروژ، علاوه بر این، کمپین بازاریابی را راه‌اندازی می‌کند که دستور رگولاتور اتحادیه ی اروپا را پیش می‌برد که طی آن گوگل را ملزم کرده به کاربران اندروید در اروپا گزینه‌های بیشتری برای انتخاب مرورگر مورد دلخواه‌شان بدهد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۸ فروردين

اسکایپ اعلام کرد تعداد افرادی که می‌توانند به طور همزمان در یک تماس گروهی صوتی و تصویری شرکت کنند را دو برابر می‌کند. این برنامه هم اکنون بیش از ۵۰ نفر را در یک زمان پشتیبانی می‌کند، این تعداد پیش از این ۲۵ نفر بود.
با افزایش پشتیبانی از مشارکت‌کنندگان بیشتر، اسکایپ توانایی‌هایش را در مقابل دیگر اپ‌های پیام‌رسان محبوبی همچون واتس‌اپ، اینستاگرم، و Google Hangouts افزایش می‌دهد، و در عوض در رقابت مستقیم‌تری با راهکارهای تماس سازمانی مانند Zoom قرار می‌گیرد، این اپ قادر به پشتیبانی بیش از ۱۰۰ یا حتی هزار کاربر است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين

Microsoft Teams که به صورت جهانی در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد، در این هفته دو ساله می‌شود و به این مناسبت، مایکروسافت چندین خبر دارد: Teams هم اکنون توسط ۵۰۰ هزار سازمان استفاده می‌شود، و در لیست ۱۰۰ شرکت برتر Fortune در رتبه‌ی ۹۱ قرار دارد. از طرفی هشت ویژگی جدید هم به آن اضافه می‌شوند: Microsoft Whiteboard، Data loss Prevention (DLP) در چت‌ها و مکالمات، رویدادهای زنده، کپشن زنده، پس‌زمینه‌های سفارشی، ضبط هوشمند، و کانال‌های اختصاصی امن. سه مورد هم‌اکنون در دسترس هستند، دو مورد به‌زودی عرضه می‌شوند، و سه مورد اواخر سال جاری اضافه می‌شوند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۳ اسفند

جدیدترین به‌روزرسانی کروم برای Mac، ویندوز، و لینوکس عرضه شد. کروم 73 بر روی دسکتاپ چندین تغییر در ارتباط با همگام‌سازی و ورود به حساب کاربری، همچنین پشتیبانی توسعه‌دهنده برای کلیدهای رسانه‌ای سخت‌افزاری و حالت تصویر در تصویر خودکار را معرفی می‌کند. با این حال، مهم‌ترین تغییر افزودن حالت تاریک برای macOS است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۱ اسفند

گوگل که هم‌اکنون در بازار گوشی هوشمند، جستجو، و ویدئوی آنلاین هند غالب است، از برنامه‌ی یادگیری برای کودکان مدارس ابتدایی هند با هدف تلاش برای مستحکم کردن تاثیرش در سریع‌ترین بازار در حال رشد اینترنت جهان رونمایی کرد.

ادامه مطلب