محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۷ آبان

آذری جهرمی طی احکام جداگانه‌ای، امیر ناظمی را به عضویت کارگروه وجوه اداره شده‌ی وزارت ارتباطات و شورای راهبری پارک علم و فناوری تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات، منصوب کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۶ آبان

اتحادیه‌ی کشوری کسب و کارهای مجازی نزدیک به یک سال است کار را در حوزه‌ی اعطای مجوز به کسب‌وکارهای اینترنتی با هدف تسهیل کسب‌وکارها در بستر فضای مجازی شروع کرده است. اگرچه همچنان عده‌‎ای مرجعیت این اتحادیه را غیرقانونی می‌‎دانند. موضوعی که البته مدیران این اتحادیه آن را رد می‌کنند. مدتی قبل مسئول یکی از استارت‎اپ‌‎هایی که مجوز فعالیت خود را از اتحادیه‌ی کشوری کسب‌وکارهای مجازی دریافت کرده بود، به دادگاه احضار شد و در حال حاضر به قید وثیقه آزاد است. به گزارش ایرنا، به همین بهانه با رضا الفت نسب عضو هیات مدیره‌ی اتحادیه‌ی ‌کشوری کسب و کارهای مجازی در خصوص فعالیت اتحادیه، مشروعیت و نیز چگونگی تاسیس آن گفت و گو کرده‎ است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۶ آبان

به گزارش فناوران، رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه‌ی ناجا با بیان امکان پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور گفت: پرداخت عوارض به صورت دستی (کاغذی) متوقف شده است.
سرهنگ مجید صمدی افزود: با تلاش‌های مستمر پلیس مهاجرت و گذرنامه و همکاری بانک ملی و سایر سازمان‌های دخیل در امور مالی، پرداخت عوارض خروج مسافرتی به صورت الکترونیکی کلید خورد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۶ آبان

به گزارش مهر، طرح ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی که در کمیسیون فرهنگی مجلس در حال پیگیری است طی یک ماه اخیر با جنجال‌های بسیاری همراه بوده است. چراکه یکی از ماده‌های این طرح که واکنش‌های مختلفی را از سوی وزارت ارتباطات به همراه داشته است، به موضوع تغییر مدیریت گذرگاه اینترنت بین‌الملل و واگذاری آن به نیروهای مسلح بر می‌گردد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۵ آبان

حمید فتاحی در گفتگو با مهر با بیان اینکه طبق ابلاغیه‌ی مرکز ملی فضای مجازی، تنها ۲ پیام‌رسان بومی در لیست حمایت باقی می‌مانند، گفت: بر مبنای ارزیابی شاخص‌های فنی صورت گرفته از سوی مرکز ملی فضای مجازی و با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری، مقرر شد حمایت‌های ویژه‌ی وزارت ارتباطات از این پس، تنها از دو پیام رسان بومی «سروش» و «گپ» صورت بگیرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۵ آبان

به گزارش ایلنا، در کشور ما هم کم‌وبیش به این موضوع پرداخته شده و مدتی است که در بخش بازی‌های رایانه‌ای، وسواسِ خاصی برای حذف تصاویر غیراخلاقی و طبقه‌بندی بازی‌ها بر اساس سن کودکان اندیشیده شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۵ آبان

به گزارش ایبِنا، اپراتورهای همراه اول و ایرانسل بعد از افزایش قیمت ۸ تا ۱۸ دردصدی در بسته‌های اینترنت در چارچوب مصوبات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و ارائه‌ی بسته‌ی شبانه به عنوان هدیه، در اقدامی حجم شبانه را از بسته‌های خود حذف کرده‌اند اما بنا بر گزارش‌های ارسال شده از سوی کاربران فضای مجازی قیمت‌ بسته‌ها همچنان ثابت باقی مانده و بسته‌ی شبانه نیز برای اپراتور همراه اول که پیش از این برای بسته‌های اینترنتی بالاتر از ۱۰ گیگابایت به صورت رایگان از ساعت ۳ الی ۷ صبح ارائه می‌شد حذف شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۵ آبان

به گزارش ایلنا، البته آمارها نشان می‌دهد که بازیافت زباله‌های الکترونیکی تنها در کشور‌های صنعتی و در حال توسعه مورد توجه قرار دارند. بر اساس اعلام اتحادیه‌ی جهانی مخابرات (ITU)، در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش‌ از ۴۴ میلیون تن زباله‌ی الکترونیک در جهان تولید شده است که تنها ۲۰ درصد این عدد بازیافت شده و دوباره به چرخه‌ی تولید بازگشته است.
بر اساس گزارش ITU، با توجه به افزایش تولیدات محصولات دیجیتال، حجم زباله‌های الکترونیک روزبه‌روز در حال افزایش است و برآورد می‌شود تا سال ۲۰۲۱ ، شاهد تولید بیش‌ از ۵۲ میلیون تن زباله‌‌ی الکترونیکی در سراسر جهان باشیم.

ادامه مطلب