محبوب ترین ها
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت

امسال اتفاق عجیبی در جریان برگزاری جشنواره کن، رقم خورده است. بر اساس قانون وضع‌ شده برای این مراسم، تصویربرداری آن‌ هم به‌ صورت سلفی، توسط بازیگران بر روی فرش قرمز ممنوع اعلام‌ شده است. در پی این اتفاق، روزنامه‌نگاران دلیل تصمیم‌گیری را از مدیر جشنواره‌ی کن جویا شدند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت

نائب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس گفت: به گفته‌ی وزیر ارتباطات پس از فیلتر تلگرام از ۴۵ میلیون کاربر، یک‌ میلیون نفر این نرم‌افزار را پاک کردند و میزان بازدید از این پیام‌رسان ۵۰ درصد کاهش یافت.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ ارديبهشت

پس از اعمال فیلترینگ تلگرام در روسیه، سازمان دیدبان روسیه از مدیران دو ابر کمپانی Google و Apple خواسته است که اپلیکیشن Telegram را از فروشگاه‌های آنلاین خود حذف نمایند. اما گویا این دو کمپانی قصد ندارند تا با سازمان امنیت روسیه همکاری کنند و استفاده از اپلیکیشن‌های پرطرفدار با رعایت حریم شخصی را حق کاربران خود می‌دانند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ ارديبهشت

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام کرده است که مسدودسازی یکی از پیام‌رسان‌های اجتماعی نباید در دسترسی به سایر کاربری‌های اینترنت اختلال ایجاد کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ ارديبهشت

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای نسبت به شیوع باج‌افزار «سم‌سم» در کشور که سیستم کامپیوتری مراکز بهداشتی، مدارس و بیمارستان‌ها را مورد هدف قرار می‌دهد، هشدار داد.
به گزارش مهر، مرکز ماهر با اعلام شیوع باج افزار «SamSam» اعلام کرد: مشاهده و رصد فضای سایبری در روزهای اخیر از افزایش فعالیت باج افزار خبر می‌دهد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ ارديبهشت

هفته‌ی گذشته هیات دولت مصوبه‌ی خود در خصوص فهرست پروژه‌های اولویت‌دار توسعه‌ی دولت الکترونیکی به همراه زیر خدمت‌های هر حوزه و دستگاه‌های متولی در هر بخش را جهت اجرا، ابلاغ کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۵ ارديبهشت

با اجرای طرح رجیستری گوشی تلفن همراه، کسانی که قصد تغییر شماره تلفن همراه خود را دارند، باید نسبت به تغییر مالکیت در سامانه‌ی همتا اقدام کنند، در غیر این صورت تنها ۳۰ روز می‌توانند از دستگاه‌شان با سیم‌کارت جدید استفاده کنند.

ادامه مطلب