محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۲ بهمن

به گزارش مهر، ابوالحسن فیروزآبادی در جمع خبرنگاران در حاشیه همایش «سیاستگذاری و حکمرانی عمومی» در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر، با بیان اینکه هویت فضای مجازی در توسعه اقتصادی کشور نقش مؤثری دارد، اظهار داشت: در این فضا دو موضوع اتوماسیون و شفاف شدن هویت‌ها را مد نظر قرار داده‌ایم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۲ بهمن

به گزارش مهر به نقل از سازمان فضایی ایران، تصمیم برای این همکاری مشترک ۳ جانبه همزمان با سفر مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران به استان قم و دیدار با تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) اتخاذ شد.
در این نشست پیشنهاد شد تا بین حوزه علمیه قم، سازمان فضایی ایران و دانشگاه قم ، یک انجمن مطالعاتی مشترک جهت هم اندیشی و همکاری در حوزه علوم فضایی و علوم نجوم تشکیل شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۱ بهمن

به گزارش خبرنگار ایبِنا، مهدی شهیدی قائم مقام مدیرعامل آسان پرداخت درباره مشکلات بزرگ در بحث کارت‌های بانکی گفت: عمده مشکلات در بحث کارت از گذشته و با وجود عدم اطلاع رسانی و امنیت پایین زیرساخت‌ها ایجاد شده است.
وی ادامه داد: بحث یارانه‌ها و عدم اطلاع بسیاری از شهروندان درباره نحوه استفاده از کارت اعتباری باعث شد تا حجم بزرگی از مشکلات ایجاد شود و کلاهبرداری‌های بسیار زیادی رخ داده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۱ بهمن

به گزارش ایبِنا، سیدمازیار حسینی در پاسخ به این سئوال که راه اندازی سامانه املاک چه زمانی خواهد بود گفت: در مدت کوتاهی که در معاونت مسکن و ساختمان مشغول هستم به مطالعه کارهایی که باید انجام شود و اولویت بندی کنیم پرداخته‌ام.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۱ بهمن

به گزارش پیوست، سازمان فناوری اطلاعات برای کارگروه شهر هوشمند کلانشهرهای کشور یک تور ۴ ساعته بازدید از شهرهوشمند تهران برگزار کرد.
هر چند این تور با سایر تورهای شهری متفاوت بود اما مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات به عنوان تورلیدر اعضای کارگروه شهر هوشمند کلانشهرهای کشور را با فعالیت‌های انجام شده در سطح شهر تهران آشنا کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۱ بهمن

به گزارش پیوست، این نکته‌ای است که معاون طرح و توسعه شرکت ارتباط فردا در میزگرد بانکداری باز هشتمین همایش بانکداری الکترونیکی به آن اشاره کرد. نیما نامداری این گفته خود را با اشاره به گزارش گارتنر در مورد سطح اعتماد مردم به بانک‌های بین‌المللی گفت البته تاکید کرد اگر در ایران نیز چنین نظر سنجی صورت گیرد وضعیت بانک‌های ایران از این بهتر نیست.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۱ بهمن

به گزارش ایلنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در پایان سفر دو روزه «شهزاد گل آریوبی» وزیر مخابرات و تکنولوژی معلومات افغانستان میزبان او و هیئت همراه بود که یک‌بار دیگر ضمن خوشامدگویی و خیرمقدم گفت: خوشحالم در سفر کوتاه خود به تهران ارزیابی مثبتی از مذاکرات و دیدارهای خود داشتید.
وی افزود: در هر حال ایران و افغانستان دارای زبان مشترک هستند، مردمانی دارند که به لحاظ فرهنگی بسیار به یکدیگر نزدیکند و از مرزی برخورداریم که سالیان سال واسطه دوستی بین ما بوده است و فضایی ارتباطی داریم که مدیریت آن دست ما بوده و می‌تواند دوستی بین دو کشور را زیاد کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۰ بهمن

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر از افزایش حداکثر سرعت اینترنت خانگی از ۱۶ مگابیت به حداقل ۷۰ مگابیت در شهر دزفول خبر داد و گفت: حس خوبی است که تجربه حداکثر سرعت اینترنت خانگی از ۱۶ مگابیت به حداقل ۷۰ مگابیت افزایش پیدا کند.

ادامه مطلب