محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۳ مهر

به گزارش مهر، صادق عباسی شاهکوه در نشست خبری در نمایشگاه ایران تلکام در مورد اختلال پیش آمده‌ی شب گذشته در شبکه‌ی اینترنت گفت: این اختلال اگرچه ظرفیت بالایی به همراه داشت، اما به دلیل شبکه‌ی پشتیبان کشور و پایداری زیرساخت ارتباطی، موجب بروز اختلال زیادی برای کاربران داخلی نشد.
وی گفت: این اختلال به دلیل قطعی فیبر در خارج از کشور اتفاق افتاد و باعث شد ظرفیت ارتباطات بین‌الملل از ساعت ۹ شب پنج‌شنبه تا ساعت یک بامداد به مدت بیش از ۴ ساعت با اختلال همراه شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۳ مهر

به گزارش مهر، به نقل از وزارت ارتباطات، دبیر کل سازمان بین‌المللی استاندارد (ایزو) به همراه رئیس سازمان ملی استاندارد با آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدار و گفتگو کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۳ مهر

ایرانسل گواهی‌نامه‌‌ی بین‌المللی سیستم مدیریت کیفیت را براساس استاندارد ایزو 2015-9001 برای فروش و خدمات پس از فروش دریافت کرد.
به گزارش روابط عمومی ایرانسل، «افزایش سطح دسترسی آسان مشتریان به محصولات» و ‌«افزايش سطح رضايت مشتريان» در نظام مديريت کيفيت بر اساس آخرین ویرایش استاندارد ایزو 2015-9001 طرح‌ريزی و پیاده‌سازی شد و پس از بررسی‌های انجام شده ایرانسل توانست گواهینامه‌ی این استاندارد را با تاییدیه‌ی شرکت توف نورد (TÜV NORD GROUP) دریافت کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۲ مهر

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران درباره‌ی نتیجه‌ی بررسی هایجکت کردن، دزدیدن،‌ آی‌پی‌های تلگرام توسط مخابرات گفت: موضوع را بررسی کردیم و افرادی که در این ماجرا نقش داشتند، به مراجع ذیصلاح معرفی شدند.
مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در نشست خبری درباره‌ی اقدام اخیر مخابرات در هایجکت کردن، دزدیدن، آی‌پی‌های تلگرام که به گمان برخی باعث بروز اختلال جهانی در سرویس تلگرام شده بود، گفت: این موضوع را بررسی کردیم و افرادی که در ماجرا نقش داشتند به مراجع ذیصلاح (قضایی) معرفی شدند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۲ مهر

در حالی که مهاجمان سایبری از هر فرصتی برای هجوم به اطلاعات کاربران و کلاهبرداری از آن‌ها اقدام می‌کنند، با فرا رسیدن فصل بازگشایی مراکز آموزشی لازم است کاربران هنگام خرید آنلاین لوازم تحریر نکات ایمنی را رعایت کنند.
به گزارش ایسنا، امروزه با توجه اینکه در عصر ارتباطات درج آگهی‌های تبلیغاتی جایگاه ویژه‌ای در دنیای مجازی دارد، شاهدیم که افرادی از طریق درج این نوع آگهی‌ها، به کسب‌وکار غیرقانونی اقدام کرده و از این تبلیغات برای اهداف سوء و کلاهبرداری استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۲ مهر

به گزارش خبرنگار ایلنا، رمضان‌علی سبحانی‌فر در مراسم افتتاحیه‌ی نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تلکامپ ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این نمایشگاه گفت: مشخص است که امسال نمایشگاه به صورت پر رونق‌تری برگزار شده است. در این نمایشگاه فرصتی فراهم می‌شود تا شرکت‌ها توانمندی‌های خود را در کنار یکدیگر قرار دهند و از تجربیات هم استفاده کنند.
وی با بیان اینکه عرصه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات هر روز در حال پیشرفت و توسعه است، گفت: هر چه جلوتر می‌رویم نیازمندی‌های این عرصه بیشتر می‌شود و این ربطی به یک قشر و گروه ندارد این تکنولوژی در زندگی پیر و جوان و در همه‌ی عرصه‌ها اعم از هنر، جنگ، اقتصاد و سیاست وارد شده و کم‌کم در حال پر کردن فضای فیزیکی است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۲ مهر

به گزارش ایلنا به نقل از پژوهشکده‌ی پولی و بانکی، سامانه‌ی ایکس‌ری سیار برای تشخیص انواع کالاهای ممنوعه، قاچاق و قاچاق ارز توسط وزارت دفاع به صورت بومی تهیه و در عوارضی دوم جاده تهران-ساوه با حضور جانشین وزیر دفاع و مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز رونمایی شد.

ادامه مطلب