محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۱ فروردين

به گزارش آنا، یک وکیل دادگستری با بیان فراگیر شدن استفاده از نرم‌افزارهای ضبط صدای افراد هنگام مکالمه تلفنی اظهار کرد: کسانی که بدون اجازه صدای طرف مقابل را ضبط کنند، در بار اول به حبس از ۶ ماه تا دو سال محکوم خواهند شد.
معمولاً خود افراد از ضبط شدن صدای‌شان و جمع کردن مدارک علیه خودشان مطلع نیستند. این امر با نرم‌افزارهای متعددی در ایران رواج پیدا کرده و بسیاری از افراد هنگام مکالمات تلفنی صدای طرف مقابل را بدون اجازه ضبط می‌کنند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۱ فروردين

رییس پلیس فتا استان چهار محال و بختیاری از شناسایی و دستگیری باند کلاهبرداری میلیاردی از فروشندگان خودروهای گران قیمت در سایت دیوار خبر داد.
سرهنگ عسگری، رییس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری در تشریح این خبر بیان کرد: کلاهبرداران با نشان کردن انتشار دهندگان آگهی فروش خودروهای لوکس در سایت دیوار با فریب کاربران و جعل مدارک هویتی و چک‌های تضمینی، اقدام به خرید خودروهای فروشندگان بدون حضور در بنگاه‌های رسمی ‌خرید و فروش خودرو به صورت توافقی می‌کردند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۱ فروردين

دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، تحول دیجیتال در دوره‌ای ١٠ ساله، ٣ تریلیون دلار ارزش اقتصادی ایجاد خواهد کرد، گفت: سالانه ٥٠ میلیارد دلار تحول دیجیتال در ایران می‌تواند فرصت‌های خوبی را ایجاد کند.
رسول سراییان شامگاه سه‌شنبه در جمع فعالان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان، اظهار کرد: در شرایطی که کشور درگیر مشکلات است، فناوری اطلاعات تأثیر زیادی در حل مسائل کشور دارد و ما نیز می‌خواهیم به دولت کمک کنیم.
وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مسائل ما معرفی سازمان به دستگاه‌های مختلف بود که خوشبختانه به خوبی توانستیم این کار را انجام دهیم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۰ فروردين

به گزارش مهر، حسین صمیمی در نشست پژوهشگاه فضایی ایران، از آماده شدن ۲ ماهواره ایرانی «ناهید یک» که یک ماهواره مخابراتی است و نیز ماهواره «پارس یک» به عنوان ماهواره سنجش از دور در سال جاری خبر داد و گفت: این ماهواره امسال تحویل پرتابگر می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۰ فروردين

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین صمیمی در جمع اصحاب رسانه با اشاره به سیل اخیر در کشور گفت: هر زمانی که یک بحران در کشور به وجود می‌آید این سوال به ذهن می‌آید که قبل از بحران چه کارهایی برای پیش‌بینی و پیشگیری و پس از بحران برای مدیریت و پایش می‌توانستیم انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه مدیریت بحران با داده‌های معتبر قابل انجام است، افزود: داده‌های فضایی می‌تواند به این نیاز پاسخ دهند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۰ فروردين

به گزارش ایلنا از روابط عمومی ایرانسل، طی مراسمی که با حضور محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر و علی‌اصغر عینی‌پور معاون فنی و مهندسی ایرانسل در محل جمعیت هلال احمر برگزار شد، مبلغ پنج میلیارد ریال از طرف ایرانسل برای کمک به رفع نیازهای ضروری سیل‌زدگان، به جمعیت هلال‌احمر اهدا شد.
ایرانسل علاوه بر این مبلغ، ۵۵ میلیارد ریال نیز برای کمک به بازسازی زیرساخت‌ها در منطقه‌های سیل‌زده اختصاص داده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۰ فروردين

به گزارش مهر به نقل از مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، پژوهشگران Bromium اعلام کردند در این سرورها پنج تروجان بانکی شامل Dridex ،Gootkit ،IcedID ،Nymaim و Trickbot، دو باج‌افزار شامل Gandcrab و Hermes و سه بدافزار سارق اطلاعات شامل Fareit، Neutrino و Azorult مشاهده شده‌اند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۰ فروردين

به گزارش مهر، رحیم احسانی در نشست خبری پژوهشگاه فضایی ایران یکی از راه حل های استفاده از فناوری در شرایط بحران را به کارگیری بالن ارتباطی مدیریت بحران عنوان کرده که در سایر کشورها نیز به کار گرفته می‌شود و گفت: این پروژه از سال ۹۵ در ایران آغاز به کار کرده و در سال‌های ۹۶ و ۹۷ در مکان‌های مختلف مورد تست قرار گرفته تا در شرایط بحران، از آن برای رفع نیاز مردم استفاده شود.
وی ادامه داد: در اربعین سال ۹۶ نیز این پلتفرم در ارتفاع ۳۰۰ متری زمین به پرواز در آمد و از آن برای اینترنت «وای‌فای» استفاده شد.

ادامه مطلب