محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ دي

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرم نوشت: عده‌ای خواستار شفافیت در بودجه ساخت ماهواره شده بودند، کل بودجه ساخت ماهواره «پیام» در طول ده سال، حدود ۱.۲ میلیون یورو بوده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ دي

به گزارش فارس، در تازه‌ترین گزارش فصلی کافه‌بازار، ۷ علت پرتکرار رد برنامه‌ها در فصل پاییز مطرح شده است.
توسعه‌دهندگان هنگام ساخت و ارسال محصول خود برای انتشار در کافه‌بازار موظف به رعایت مجموعه قوانین و مقرراتی هستند که به استفاده‌ی امن و آسان کاربر منجر شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ دي

سامانه‌ی صدور حواله‌ الکترونیک از آبان ماه سال جاری برای دستگاه‌های اجرایی راه‌اندازی شد، این سامانه جایگزین صدور چک شده و از این پس انتقال وجه دستگاه اجرایی به صورت مکانیزه جابه‌جا شده و پس از تأیید نهایی، بدون نیاز به مراجعه‌ حضوری به شعبه‌ی بانک، انتقال وجه به حساب مقصد در اسرع وقت انجام می‌شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ دي

به گزارش دیجیاتو، حجم بالای قاچاق سوخت و اختلاف قیمت بنزین در ایران با کشورهای همسایه تبدیل به عاملی شده است که می‌خواهد دوباره کشور را به سمت سهمیه‌بندی سوخت پیش ببرد. این دوره‌ی سهمیه‌بندی اما متفاوت است. زیرساخت‌های فناورانه مانند ترکیب کارت سوخت و کارت بانکی اکنون محقق شده اما موضوع دیگری که با دهه ۸۰ متفاوت است، ظهور پلتفرم‌های هوشمند حمل‌ونقل یا «تاکسی‌های اینترنتی» است که اکنون در بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک ایران فعال شده‌اند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ دي

انتقال وجه بین‌ دستگاه‌های دولتی با اجرایی شدن سامانه صدور حواله الکترونیکی به صورت کامل مکانیزه شد و دستگا‌‌ه‌های اجرایی برای انتقال وجه دیگر نیازی به کشیدن چک ندارند.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی سامانه‌ صدور حواله‌ الکترونیکی از امروز برای تمامی دستگاه‌های اجرایی راه‌اندازی شد. این سامانه که از آبان‌ماه برای برخی از دستگاه‌‌های اجرایی به صورت آزمایشی اجرا شده بود از امروز پس از برگزاری دوره‌های آموزشی برای کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور راه‌اندازی می‌شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ دي

امکان‌سنجی برای ایجاد یک سامانه پیش‌فروش کالا در دستور کار مرکز توسعه تجارت الکترونیکی قرار گرفت.
به گزارش پیوست پس از بروز برخی تخلفات از سوی تعدادی از سایت‌های دارای نماد که اقدام به پیش‌فروش کالا می‌کردند اما هنگام تحویل کالا به دلایل مختلف از آن سر باز می‌زدند، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تصمیم به اعتبارسنجی فروشندگان و صاحبان این سایت‌ها گرفته است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ دي

«تقاضایی برای کالاهای رایانه‌ای با وجود کاهش ۱۵ درصدی قیمت آن‌ها در بازار وجود ندارد.»
به گزارش پیوست این گفته رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران است که تاکید می‌کند هر چند روند واردات کالاهای رایانه‌ای تسهیل شده است اما مشتری‌ برای آن در بازار وجود ندارد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ دي

به گزارش ایسنا، معاون فناوری شرکت ملی پست گفت: با گذشت دو سال از شروع پروژه GNAF، در حال حاضر ۶۴ درصد ساختمان‌های شهری کشور صاحب آدرس استاندارد شده‌اند.
کاظم میرزایی در حاشیه برگزاری گردهمایی تبیین اهداف و بهره‌مندی دستگاه‌های اجرایی از پروژه ملی GNAF که در اداره کل پست استان کرمانشاه برگزار شد، در گفتگو با ایسنا با اشاره به شروع پروژه ملی GNAF (استانداردسازی نشانی مکان) از دو سال پیش، گفت: با توجه به متولی بودن شرکت ملی پست در بحث کُدپستی و بانک اطلاعاتی نشانی‌ها، اجرای پروژه GNAF نیز به این شرکت واگذار شد که البته در مسیر اجرای این پروژه سایر سازمان‌ها مطابق با وظایف تعریف شده در آیین نامه اجرائی GNAF همکاری دارند.

ادامه مطلب