محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن

به گزارش «فناوران»، رئیس مرکز توسعه‌ی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه فرهنگ کسب‌وکارهای نوین در کشور در حال نهادینه شدن است، گفت: استارتاپ‎‌ها یا همان شرکت‎‌های نوپا به طور حتم چهره‌ی اقتصاد کشور را در کوتاه مدت دگرگون می‌‎کنند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن

به گزارش مهر، به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پی وعده‌ی محمدجواد آذری جهرمی مبنی بر معرفی مجری طرح اینترنت کودکان، خسرو سلجوقی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان «مجری سند حمایتی و برنامه‌ی اقدام توسعه‌ی خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان» منصوب شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۷ بهمن

به گزارش فارس، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران درباره‌ی تکلیف ادغام ۲ شرکت مخابرات و همراه اول تا پایان سال ۹۷ گفت: در بحث ادغام یکی شدن ۲ شرکت خیلی حرف با مسمایی نیست و بیشتر هم‌افزایی و استفاده‌ی بهینه و اشتراکی از منابع را دنبال می‌کنیم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۷ بهمن

ژوبین علاقبند، نایب‌رئیس هیئت‌مدیره‌ی اسنپ، از حمله به دفتر این سامانه در کرمان می‌گوید: «طی روز گذشته، فیلم‌هایی با عنوان حمله به دفتر اسنپ در شهر کرمان منتشر شده‌اند. متاسفانه این حادثه اتفاق افتاده است. از آنجایی که همیشه معتقد به پیگیری جرایم از طریق مراجع قانونی هستیم تمایلی به رسانه‌ای شدن این اتفاق نداشتیم. با این حال اکنون بر خود واجب می‌دانیم که توضیحاتی را برای تنویر افکار عمومی ارائه دهیم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۷ بهمن

به گزارش ایلنا این روزها کاربران در شبکه‌های اجتماعی و گفتار روزانه‌ی خود در مورد اصرار رانندگان اسنپ به پرداخت نقدی کرایه صحبت‌های متفاوتی می‌کنند و از این موضوع ناراضی هستند.
به‌ نظر می‌رسد اسنپ برای پایان دادن به این مسئله، تمهیدات جدیدی را برای پرداخت‌ها اتخاذ کرده که مهم‌ترین آن «اعتبار کمیسیون منفی» در اپلیکیشن رانندگان است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۷ بهمن

به گزارش ایسنا، معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه طرح رجیستری از فردا شنبه برای گوشی‌های LG اجرا می‌شود گفت: تا پایان سال همه‌ی برندها مشمول این طرح می‌شوند.
حسین فلاح جوشقانی اظهار داشت: از فردا شنبه ٢٨ بهمن ماه تمامی گوشی‌های LG که خریداری می‌شوند باید فرآیند ثبت شناسه‌ی گوشی در شبکه را اجرایی کنند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۷ بهمن

به گزارش ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه طرح این وزارتخانه برای راه‌اندازی اینترنت کودکان به زودی محقق می‌شود تاکید کرد که نقش اپراتورهای مجازی در تمام مراحل این طرح دیده شده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۶ بهمن

به گزارش ایلنا، حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در همایش فعالان حوزه‌ی اینترنت چیزها گفت: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده تا سال ۲۰۲۰، ۸۵۳ میلیارد دلار در حوزه‌ی اینترنت چیزها تراکنش مالی موجود خواهد بود. این در حالی است که تعداد و نوع دستگاه‌ها در این حوزه افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.

ادامه مطلب