ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۳ بهمن

روادید کاغذی در تعامل وزارت امور خارجه و نیروی انتظامی از روز گذشته در فرودگاه امام حذف شد و روادید الکترونیکی جای آن را گرفت.
بر اساس این اقدام برچسب روادید که پیش از این در گذرنامه‌ی مسافران خارجی الصاق می‌شد حذف و اطلاعات روادید به صورت سیستمی در گیت گذرنامه پلیس خوانده می‌شود. به این ترتیب با حذف برچسب‌های فیزیکی، صدور روادید الکترونیکی موجب سهولت مراجعات و کاهش قابل توجه زمان مسافران ورودی خواهد شد.
بر اساس این گزارش هم اکنون روزانه ۱۲۰۰ روادید در فرودگاه امام خمینی صادر و با این اقدام پیش‌بینی می‌شود این میزان تا ۳ برابر افزایش یابد.
شهرام آدم‌نژاد، مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: این فرودگاه باید پیشران در هوشمندسازی همه‌ی تقاضاها و خدمات مورد نیاز مسافران باشد و صدور روادید الکترونیکی گام نخست این مهم است. برای تحقق فرودگاه الکترونیکی در حال برنامه‌ریزی و فعالیت هستیم و مجموعه‌ی فناوری اطلاعات شهر فرودگاهی امام خمینی ماموریت ویژه‌ای دارد. نخستین گام در خدمات الکترونیکی فرودگاه همین صدور روادید الکترونیکی است که شرکت فرودگاهی برای تسهیل امور مسافران خارجی زیر ساخت و محل مناسب را اختصاص داده است.
مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی تصریح کرد: علاوه بر ارتقا پرتال فرودگاه و طراحی اپلیکیشن تلفن همراه همچنین تابلوی اطلاعات سفر، امکانات پارکینگ و دیگر مجموعه‌های خدماتی متعدد ترمینال در اولویت خدمات الکترونیکی قرار دارد.
بر این اساس پلیس و وزارت خارجه در یک هم‌اندیشی مشترک، از روز گذشته بر حذف برچسب روادید در فرودگاه امام خمینی اقدام کردند که این تصمیم، موجب بالا رفتن سرعت و دقت ورود مسافران به کشور خواهد شد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه