ایران
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۴ بهمن

به گزارش پیوست، بانک مرکزی اعلام کرد از این پس انتقال وجه بیش از ۱۰ میلیارد ریال (یک میلیارد تومان) باید به همراه اسناد معامله، عقد قرارداد یا علت انتقال پول انجام شد.
روابط عمومی بانک مرکزی خبر داد که عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، در بخشنامه‌ای، کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی را موظف کرده است که در هنگام انتقال وجه بیش از ۱۰ میلیارد ریال (یک میلیارد تومان) به صورت درون بانکی و بین بانکی (ساتنا)، اسناد مربوط به معامله، عقد قرارداد یا علت انتقال پول را دریافت کنند.
در این بخشنامه که در اجرای الزامات قانون مبارزه با پولشویی و ضوابط اجرایی آن و همچنین شفافیت بیشتر نقل و انتقالات بانکی، صادر شده، روسای شعب بانک‌ها و موسسات اعتباری موظف شده‌اند یک نسخه کپی از این اسناد را در پرونده تراکنش مورد اشاره نگهداری کنند.
در این بخشنامه تاکید شده است که بازرسان بانک مرکزی «به صورت نمونه‌ای و موردی» اجرای این بخشنامه را در شعب بانک‌ها بررسی خواهند کرد و «مسئولیت عدم رعایت بخشنامه با رئیس شعبه و هیئت‌مدیره بانک یا موسسه اعتباری غیربانکی و سایر مدیران ذی‌ربط خواهد بود.»
ماه گذشته نیز بانک مرکزی در بخشنامه‌ای انتقال غیرحضوری درون بانکی و بین بانکی (ساتنا) بیش از یک میلیارد ریال (۱۰۰ میلیون تومان) را ممنوع اعلام کرده بود.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه