ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ آبان

سیم‌کارت چند شماره‌ای در نمایشگاه تله‌کام ۲ سال پیش معرفی شد اما عملیاتی نشد. معاون اپراتور دوم موبایل می‌گوید: در ارائه‌ی یک سرویس ابعاد مختلف فرهنگی و امنیتی مد نظر قرار می‌گیرد که رگولاتوری درباره‌ی این سرویس نگرانی‌هایی دارد.
باقر صمدی در گفت‌وگو با فارس درباره‌ی اینکه چرا علی‌رغم معرفی سیم کارت چند شماره‌ای در نمایشگاه تله‌کام دو سال پیش، این سرویس هنوز عملیاتی نشده و آیا سرویس‌هایی که در نمایشگاه تله‌کام رونمایی می‌شوند قرار نیست الزاما تجاری و عملیاتی شوند؟ اظهار داشت: این سرویس از نظر فنی آماده است اما با مشکلات مقرراتی در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مواجه شده است.
معاون بازاریابی اپراتور دوم تلفن همراه توضیح داد: در ارائه‌ی یک سرویس علاوه بر بعد اقتصادی، ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و امنیتی بررسی شده و مد نظر قرار گرفته می‌شود که با توجه به این مسائل، رگولاتوری درباره‌ی این سرویس نگرانی‌هایی دارد.
سیم کارت چند شماره‌ای به عنوان راه‌کاری برای نیاز به گوشی‌های چند سیم کارته،‌ در نمایشگاه تله‌کام دو سال پیش توسط اپراتور دوم تلفن همراه ارائه شد.
طبق اعلام، این طرح به دو شکل شماره‌ی مجازی و شماره‌ی حقیقی است که در روش شماره‌ی حقیقی چند سیم کارت به یک سیم کارت متصل می‌شوند و مشترک می‌تواند چندین شماره را روی گوشی تک سیم کارته استفاده کند.
در روش شماره‌ی مجازی، مشترک سیم کارت فیزیکی را از اپراتور تحویل نمی‌گیرد و با خرید چند شماره، آن‌ها را روی یک سیم‌کارت و یک گوشی تک سیم کارت استفاده می‌کند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه