تکنولوژی
مصطفی طبری۲۲:۰ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۴ مهر

اگر قصد بررسی آثار مواد مخدر یا پیوند اندام ها بر روی مغز انسان را داشته باشید و نخواهید بر روی مغز یک انسان زنده این کار را انجام دهید مجبور هستید با استفاده از تکنولوژی میکرو الکترونیک و طراحی یک مدل شبیه سازی شده به این هدف برسید.
اما این روش نه ساده است و نه ارزان قیمت. خوشبختانه اگر دانشمندان دانشگاه براون در تحقیقات خود موفق شوند می توان روزی را دید که هر آزمایشگاهی نوعی از مغز شبیه سازی شده را در اختیار داشته باشد. این محققین تکنیکی را توسعه داده اند که در آن یک مغز مینیاتوری(در واقع شبکه ای از نورون های فعال الکتریکی) با استفاده از سانتریفیوژ و نمو آزمایشگاهی سلول ها تولید می شود. بنابراین اگر دو تا سه هفته زمان و کمی ماده اولیه ارزان قیمت در اختیارتان باشد می توانید یک مغز کوچک سه بعدی داشته باشید.
اگرچه این مغز قابلیت تفکر ندارد اما شباهت نزدیکی به مغز واقعی داشته و به پزشکان اجازه می دهد بر روی سلول های مغزی کار کنند. این محققین امیدوارند با این شیوه بتوانند به تمامی آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی این امکان را بدهند تا بدون نیاز به خرید تجهیزات بسیار گران قیمت، مطالعات خوبی بر روی عملکرد مغز داشته باشند.

برچسب هاBrainTechMini brains
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه
پیشنهاد ویژهx

این ربات از سلول های مغز مصنوعی استفاده میکند تا مانند یک انسان هدایت کند