ایران و جهان
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۱ خرداد

شرکت ارتباطات زیرساخت انتشار برخی از اخبار مبنی بر تحریم‌های جدید علیه زیرساخت‌های ارتباطی ایران از سوی کمپانی آمریکایی گوگل را تائید نکرد.
به گزارش مهر، طی دو روز گذشته برخی اخبار از شروع تحریم‌های جدید گوگل علیه ایران در فضای مجازی منتشر شد. این اخبار به دنبال قطع ارتباط برخی سایت‌های ایرانی با دامنه‌ی ir که از API سرویس نقشه‌ی گوگل استفاده می‌کردند، انتشار یافت. در پی این محدودیت دسترسی، کاربران در مراجعه به این سایت‌ها، با پیغام خطا مواجه می‌شوند. 
بر این اساس گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن بود که اعمال تحریم‌های جدید علیه زیرساخت‌های ارتباطی ایران در حال انجام است که یکی از آن‌ها می‌تواند تحریم گوگل علیه ایران باشد.
در پیگیری این موضوع، حسنعلی عیسی‌زاده مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت در گفتگو با مهر، این اخبار را تائید نکرد.
وی گفت: تاکنون گزارشی از اعمال محدودیت توسط گوگل واصل نشده است.
عیسی‌زاده تأکید کرد: لیکن اگر کاربرانی که از API گوگل استفاده می‌کنند دچار محدودیت یا اختلال شده‌اند می‌توانند از طریق رایانامه‌ی شرکت ارتباطات زیرساخت به نشانی help@tic.ir موضوع را اعلام کنند تا همکاران ما آن را رسیدگی و اقدام مقتضی به عمل‌ آورند.
 

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه