ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر

به گزارش خبرنگار ایلنا، امیر ناظمی در یک نشست خبری در حاشیه‌ی همایش تهران هوشمند گفت: متاسفانه جای خالی ثبت‌ احوال و نیروی انتظامی در دولت الکترونیک احساس می‌شود. با رایزنی‌هایی که با مسئولان این دو نهاد داشتیم امیدواریم تا یک ماه دیگر شاهد اتصال آن‌ها به دولت الکترونیک باشیم.
وی افزود: از استعلام خودرو تا استعلام نظام‌وظیفه و گذرنامه می‌تواند به راحتی و به طور آنلاین صورت گیرد و از هزینه‌ و اتلاف وقت صرفه‌جویی شود.
معاون وزیر ارتباطات با ببیان اینکه سازمان امور مالیاتی نیز می‌تواند با در اختیار گذاشتن اطلاعات بیشتر به توسعه‌ی دولت الکترونیک و تسهیل ارایه‌ی خدمات به مردم کمک زیادی کند، اظهار داشت: بانک مرکزی نیز می‌تواند خدمات الکترونیکی خود را بیش‌ از گذشته در اختیار مردم قرار دهد و هر چقدر این خدمات افزایش یابد، نشان‌دهنده‌ی ارایه‌ی خدمات بانکی بیشتر به مردم است.
ناظمی با اشاره به ارائه‌ی خدمات الکترونیکی توسط شهرداری‌ها تصریح کرد: امیدواریم با همکاری‌هایی که با شهرداری تهران داریم، بتوانیم بسیاری از خدمات شهری را روی GSP ارایه‌ی کنیم. هم‌اکنون تعدادی از این خدمات به طور الکترونیکی انجام می‌گیرد اما امیدواریم با همکاری بیشتر شاهد حذف همه‌ی قبوض کاغذی مثل عوارض ملک، قبوض برق، آب، گاز، تلفن و سایر قبوض باشیم تا در هزینه و مصرف منابع طبیعی به میزان قابل توجهی صرفه‌جویی شود.
به گفته‌ی این مقام مسئول، به زودی حدود هشت هزار و ۷۰۰ نوع مجوز مختلف که شش هزار مجوز آن مربوط به اصناف است، به طور الکترونیکی ارایه شود.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه