ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ دي

به گزارش پیوست، دادستان کل کشور در جدیدترین واکنش خود نسبت به سوال‌ در مورد مسدودسازی شبکه اجتماعی اینستاگرم اعلام کرده که فیلترینگ حساس و مهم است و باید معنی آن را برای مردم درست بیان کنیم.
آن طور که خبرگزاری فارس گزارش داده است محمدجعفر منتظری، در حاشیه‌ برنامه‌ای و در پاسخ به سوالی در مورد تصمیم قوه‌قضاییه برای فیلتر این شبکه تنها به این اظهارات بسنده کرده که باید این شبکه‌ها مدیریت شوند. او همچنین گفته است : «اگر امکان انجام کاری برای ارائه خدمات شبکه‌های «گرامی» بدون آسیب زدن به مردم وجود دارد این کار را انجام دهید، در غیر این صورت باید تصمیم دیگری گرفت.»
این اظهارات دادستان کل کشور در حالی بیان می‌شود که هفته گذشته سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه (فیلترینگ) در گفت‌وگو با پییوست از وجود حکم قضایی برای فیلترینگ شبکه اجتماعی اینستاگرم خبر داده بود. جواد‌ جاویدنیا در این گفت‌وگو با اعلام اینکه این حکم قضایی مدت‌ها پیش صادر شده اما اجرا نشده است به پیوست گفته بود: ‌«در حال حاضر به صورت یک طرفه دستگاه قضایی می‌تواند با توجه به انجام نشدن مصوبات شورا اقدام کند اما فعلا منتظر اجماع نظر در این زمینه هستیم. ولی اگر صبر کردن فایده نداشته باشد دستگاه قضایی تصمیم لازم را خواهد گرفت.»
اما بعد از این اظهار نظر هم وزیر ارتباطات هفته گذشته و در حاشیه جلسه هیات دولت به گفته‌های سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی در مورد مسدود‌سازی اینستاگرم واکنش نشان داد. محمد جواد آذری جهرمی در این گفت‌وگو اعلام کرده بود که باید نهادهای تصمیم‌گیر در مورد فیلترینگ شفاف‌سازی کنند. او گفته بود:‌ « فرض را بر این می‌گذاریم که ایشان اختیار قانونی صحبتی را که می‌کنند دارند، اما بعدش چه اتفاقی می‌افتد؟ برای مردم دو قطبی فیلتر یا مخالفت با فیلتر در کشور ایجاد نکنند. شفاف اعلام کنند اگر اینستاگرم را با اختیار خود در کشور فیلتر کردند از فردا در زندگی مردم، حاکمیت، کاهش جرایم، افزودن ظرفیت و توانمندی ‌های داخلی و اقتصاد کشور چه تاثیری خواهد گذاشت؟»

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه