ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۴ دي

رایتل طی اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد: بر خلاف گمانه‌زنی‌ها درباره‌ی حضور سرمایه‌گذار خارجی در شرکت خدمات ارتباطی رایتل، این اپراتور تصمیم به عرضه‌ی بخشی از سهام خود در بورس دارد.
علی‌رغم مذاکره‌ی رایتل با سرمایه‌‌گذاران خارجی در خصوص ارایه‌ی خدمات نسل چهارم و پنجم تلفن همراه کشور، این اپراتور در حال انجام فرآیندهای اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار برای عرضه‌ی بخشی از سهام خود و حضور فعال در بازار سرمایه‌ی کشور در سال 1396 است.
به گزارش روابط عمومی رایتل، این اپراتور در سال 1389 با قبول تعهدات قراردادی از سوی سازمان تامین اجتماعی و واگذاری حق امتیاز پروانه‌ی بهره‌برداری اپراتور سوم تلفن همراه در کشور به شرکت سرمایه‌‌گذاری تامین اجتماعی، فعالیت خود را آغاز نمود.
این اپراتور در سال 1390 با راه‌‌اندازی سایت‌های مخابراتی نسل سوم به صورت آزمایشی در شهرهای تهران و کرج، ارایه‌ی خدمات نوین اینترنت و تماس تصویری فعالیت خود را گسترش داد. لیکن به دلیل عدم وجود بستر فرهنگی مناسب در کشور، شرکت رایتل در راستای ارایه‌ی خدمت و اعتلای فرهنگ جامعه اسلامی از درآمدهای حاصل از اینترنت پرسرعت و تماس تصویری در طرح تجاری صرف‌ نظر کرد و با ارایه‌ی بخشی از خدمات نسل سوم تلفن همراه در یک فضای رقابتی نابرابر و با توجه به عدم استفاده از امکانات دولتی و سرمایه‌‌گذار خارجی، قطع ارتباطات تصویری، آغاز تحریم‌های اقتصادی و رشد بی‌رویه‌ی نرخ ارز، با تکیه بر دانش تخصصی و مهارت جوانان شایسته‌ی ‌این مرز و بوم و همچنین استفاده از محصولات تولیدکنندگان داخلی به توسعه‌ی فعالیت ‌های خود ادامه داد.
گفتنی است تکمیل پوشش سراسری با کیفیت تکنولوژی 3G و 4G در راستای جلب رضایت مشترکین از جمله فعالیت‌های رایتل است که با انجام آن‌، به یکی از وعده‌های عمده خود جامه عمل پوشانید. همچنین ایجاد بیش از 35 هزار شغل پایدار، نشانگر تلاش مضاعف این اپراتور در بازار به شدت رقابتی تلفن همراه می‌‌باشد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه