ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۸ شهريور

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، سورنا ستاری روز چهارشنبه ۹۷/۶/۷ در افتتاحیه‌ی باشگاه کسب‌وکار دانش بنیان (BOX) گفت: پول دولت قطعا برکت ندارد. رشد اقتصادی از جیب کارآفرینانی بیرون می‌آید که پول خود را خرج می‌کنند؛ نه از دولت. همه جای دنیا همین امر صادق است.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور ادامه داد: هرقدر بتوانیم کارآفرینان خود را تشویق کنیم، برد کرده‌ایم. البته قطعا باید در دولت هم کمک کنیم تا زیرساخت‌ها ایجاد شود.
وی با اشاره به افتتاح باشگاه کسب‌وکار دانش‌بنیان اظهار کرد: معاونت علمی و فناوری برای باشگاه بودجه‌ای اختصاص نداده و تنها در گرفتن فضای مورد نیاز کمک کرده است. امیدواریم دانشگاه شریف در آینده اینجا را به خود اختصاص دهد.
وی تاکید کرد: سیاست فوق العاده‌ای که اکنون در دانشگاه شریف اتخاذ شده است، قابل تحسین است. اینکه یک منطقه‌ی نوآوری کاملا نرم‌افزاری ایجاد کنیم، بسیار مفید است.
ستاری با بیان اینکه اکنون ۴۵۰ شرکت پیرامون دانشگاه شریف فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: ظرفیت ما در حوزه‌ی نیروی انسانی فوق‌العاده است. اگر بتوانیم کاری کنیم دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ما برای خود شرکت‌هایی ایجاد کنند و در آن‌ها به کارآفرینی بپردازند، عملکردی موفق داشته‌ایم.
وی افزود: باید تا می‌توانیم، با بچه‌های خود در مذمت استخدام صحبت کنیم. ما با همان اندک حقوقی که آخر ماه به کارمندان می‌دهیم، اعتماد به نفس، نوآوری و ابتکار را از آنان می‌گیریم.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بیان اینکه دانشگاه باید بخش بزرگی از درآمدش را از طریق تکنولوژی و اختراعات کسب کند، گفت: در دانشگاه‌های بزرگ دنیا میزان کمک دولت بیش از ۱۵_۱۴ درصد نیست. تا دانشگاه نتواند هزینه‌های خود را از طریق صنعت کسب کند، نمی‌تواند تاثیرگذاری لازم را در جامعه داشته باشد.
وی در پایان تصریح کرد: قطعا هنوز جا دارد مراکزی همچون باشگاه کسب‌وکار دانش بنیان در اطراف دانشگاه‌ها ایجاد کنیم. ما در این راستا همکاری خواهیم کرد. ضمن اینکه شتابدهنده‌ها و صندوق‌های بخش خصوصی نیز می‌توانند در این راستا منشاء اثر باشند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه