ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۸ آبان

به گزارش پیوست، سرویس «سهامیاب» شبکه اجتماعی و اطلاع‌رسانی بازار بورس ایران بنا بر شکایت بانک پاسارگاد فیلتر شد. فاطمه جعفری، مدیرعامل سهامیاب، در گفتگو با پیوست ضمن اعلام این خبر در مورد جزئیات این فیلترینگ می‌گوید: «بانک پاسارگاد در شکایتی به دادگاه رسانه شعبه‌ی ۲ بازپرسی از ما به عنوان اینکه مجوز مطبوعات نداریم شکایتی مطرح و اعلام کرده که سهامیاب از طریق تشویش اذهان عمومی در حال تحریک سهامداران این بانک است. این درحالی است که اصل حوزه‌ی فعالیت ما ربطی به مطبوعات ندارد.»
او در توضیح دلیل این شکایت می‌افزاید:‌ «نماد بانک پاسارگاد ۲۲ ماه ‍پیش در بازار بورس بسته شده است و بر اساس آن چه ما متوجه شده‌ایم نزدیک به ۱۵ نفر از کاربرانی که سهام این بانک را در اختیار داشته‌اند در سرویس سهامیاب قرار بر پیگیری گرفتن حقوق خود از پاسارگاد کرده و این قرار را با دیگران به اشتراک گذاشته‌اند. به همین دلیل بانک پاسارگاد در شکایت از ما اعلام کرده سرویس سهامیاب در تلاش برای تحریک کاربران علیه بانک است.»
جعفری تصریح می‌کند در متن شکایت بانک پاسارگاد به دادگاه رسانه مسئله به گونه‌ای اشتباه عنوان شده و با ارتباط دادن ما به حوزه‌ی مطبوعات نیز دادگاه رسانه بدون اینکه این شکایت را با ما در میان بگذارد دستور به فیلترینگ را صادر کرده است. بر اساس اظهارات مدیرعامل سهامیاب ایمیل مسدودسازی این سرویس ۱۲ نیمه‌ی شب گذشته از کمیته‌ی تعیین مصادیق مجرمانه برای مدیران این سرویس ارسال شده و در نهایت بعدازظهر روز ۶ آبان سهامیاب از دسترس خارج شده است.
مسدودسازی یک سرویس اینترنتی به دلیل محتوای به اشتراک گذاشته از سمت کاربران آن در شرایطی اتفاق می‌افتد که مرداد ماه سال جاری دبیر شورای عالی فضای مجازی در گفتگو با پیوست اعلام کرده بود که بر اساس مصوبه‌ی چند ماه پیش این شورا از این پس تولید‌کنندگان محتوای مجرمانه در مقام اول برخورد قرار خواهند گرفت و به خاطر محتوای مجرمانه پلتفرم‌ها فیلتر نخواهند شد. ابوالحسن فیروزآبادی در این خصوص به پیوست گفته بود: «این مصوبه‌‌ی شورا برای جلوگیری از فیلتر شدن پلتفرم‌ها به تصویب رسیده است. همچنین قوه‌قضاییه نیز در این زمینه آیین‌نامه‌ای تهیه کرده بود که دو یا سه ماه پیش توسط رئیس قوه‌قضاییه ابلاغ شد و از آن به بعد ما شاهد نبوده‌ایم که یک پلتفرم به خاطر محتوای مجرمانه فیلتر شود.»

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه