ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۲ مهر

دکتر محمد فرجود مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این شرکت گفت: شهرداری تهران در زمینه‌ی تامین زیرساخت‌ها و برخورداری از پهنای باند مناسب برای ارایه‌ی خدمات به مردم تهران، تعامل خوبی با شرکت ارتباطات زیرساخت برقرار کرده است.
فرجود همکاری با شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان فناوری اطلاعات ایران را فرصت بی‌نظیری برای افزایش خدمات الکترونیک به مردم عنوان کرد و افزود: شهرداری تهران به جد، موضوع دولت الکترونیک را پیگیری می‌کند و در این زمینه پیشتاز است.
وی اظهار کرد: امروز برخورداری از شهر هوشمند و شهر دیجیتال مطرح است و این موضوع زنجیره‌ی فعالیت شهرداری و شرکت ارتباطات زیرساخت را به هم متصل می‌کند.
فرجود با تاکید بر اهمیت تامین بسترهای زیرساخت‌های شهری و ملی اظهار کرد: شهرداری تهران در حوزه‌ی نرم‌افزارها و پلتفرم‌ها، سرویس‌های متنوعی را در اختیار مردم قرار می‌دهد.
مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که مصداق‌های عملی رسیدن به شهر هوشمند در تهران چیست و دراین زمینه، تا به امروز چه فعالیت‌هایی انجام شده است؛ گفت: هدف ما رسیدن به تهران هوشمند و دیجیتال است؛ به عنوان مثال در حوزه‌ی طرح و ترافیک، تمامی مراحل انجام خدمات، غیر حضوری است و مردم می‌توانند با ثبت نام در سامانه‌ی مرتبط، سرویس مورد نظر را دریافت کنند.
وی به سامانه‌ی «تهران من» اشاره کرد و توضیح داد: این سامانه، درگاه واحد ارتباطات شهروندان با شهرداری است؛ همچنین در حوزه‌ی استعلامات و شهرسازی نیز دیگر به حضور فیزیکی نیازی نیست و استعلام نوسازی و کسب و کارنیز، از طریق الکترونیکی و سایت شهرداری قابل انجام است.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه