ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۵ ارديبهشت

حسن روحانی با انتشار پستی در صفحه‌ی اینستاگرم خود در خصوص فیلتر تلگرام به دستور مقام قضایی موضع‌گیری کرد و گفت تاکنون هیچ شبکه‌ی اجتماعی و یا پیام‌رسانی توسط این دولت فیلتر نشده و نخواهد شد و فیلتر تلگرام نیز نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تایید دولت است.
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، رئیس جمهور در آخرین پست اینستاگرمی خود نوشت: سیاست دولت یازدهم و دوازدهم مبتنی بر ایجاد فضای امن مجازی بوده و نه امنیتی و تاکنون هیچ شبکه‌ی اجتماعی و یا پیام‌رسان "توسط این دولت" مسدود نشده و نخواهد شد. فیلتر و مسدودسازی اخیر تلگرام نیز نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تأیید دولت است.
روحانی تصریح کرده "برای مسدودسازی پیام‌رسان مذکور در تاریخ ۹۷/۲/۱۰ حکم قضایی صادر و به همه‌ی اپراتورهای موبایل و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی ابلاغ کردند تا آن‌ها رأساً اقدام به اختلال در ارتباط نمایند.
رئیس جمهور گفته مشابه این اقدام نیز سال گذشته و در دوران انتخابات ریاست جمهوری، برای امکان تماس صوتی تلگرام انجام شده بود.
روحانی تصریح کرد: عدم طی مراحل قانونی امور اجرایی که با استفاده از ابزار قهریه و قضاییه صورت بگیرد، در تعارض با شعار «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» و در نقطه‌ی مقابل دموکراسی قرار دارد. اگر در عالی‌ترین سطح نظام، تصمیمی برای محدود کردن یا مسدودسازی ارتباطات مردم گرفته شده است، باید صاحبان واقعی این کشور که مردم هستند در جریان امور قرار بگیرند.
وی پست خود را با هشتگ های محرمانه نداریم، حکم سفارشی، جریان آزاد اطلاعات، حق انتخاب و پیام‌رسان به پایان رسانده است.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه