ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۲ آبان

وزیر ارتباطات با تاکید بر موضع ایران در استفاده‌ی صلح‌آمیز از فضای سایبری، گفت: در حال بررسی بیانیه‌ی سایبری پاریس برای پیوستن به آن هستیم.
به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در شبکه‌ی اجتماعی توئیتر درباره‌ی دلایل نپیوستن ایران به «بیانیه‌ی پاریس برای اعتماد و امنیت در فضای سایبری» که از سوی یکی از کاربران مطرح شده است، گفت: همواره موضع جمهوری اسلامی ایران، تاکید بر استفاده‌ی صلح‌آمیز از فضای سایبری و حفظ امنیت جهانی بوده که در تمامی حضورهای ما در مجامع بین‌المللی مشهود است.
وزیر ارتباطات ادامه داد: همانند سایر کشورها، درحال بررسی این پیشنهاد درکنار دیگر ابتکار عمل‌های خود هستیم.
به تازگی فراخوانی درباره‌ی اعتماد و امنیت در فضای سایبر از سوی رئیس جمهور فرانسه در مجمع صلح پاریس پیشنهاد شد که با هدف وضع مقرراتی جهانی برای جلوگیری از گسترش جنگ‌افزارها و حملات سایبری بوده است.
در این بیانیه نام ایران، آمریکا، روسیه، چین و کره‌شمالی در میان امضاکنندگان دیده نمی‌شود و ۵۱ کشور از جمله ژاپن، قطر، امارات و سایر اعضای اتحادیه‌ی اروپا و غول‌های فناوری و دانشگاه‌های مهم دنیا، این بیانیه را امضا کرده‌اند.
به همین دلیل یکی از کاربران شبکه‌ی توئیتر با اشاره به اینکه ایران یکی از قربانیان حملات سایبری است، از وزیر ارتباطات خواست که به جمع امضاکنندگان این بیانیه برای افزایش اعتماد و امنیت در فضای سایبری بپیوندد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه