ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۱ مرداد

وزیر ارتباطات در آیین گشایش بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ گفت: ما در کشورمان ظرفیت‌ها و چالش‌هایی داریم که از تضارب آن‌ها زمینه‌ی شکوفایی و رشد فراهم می‌شود.
به گزارش ایلنا، محمد جواد آذری‌ جهرمی با بیان اینکه در پی اجرای این سند ۳۵ درصد به ظرفیت‌های آبی کشور اضافه می‌شود، افزود: در حوزه‌ی کشاورزی اهداف واقعی را طراحی کردیم که یکی از آن‌ها آزادسازی داده‌های غیرحاکمیتی است که معنی آن ایجاد بازارهای نوپا برای کسب‌وکارهای جدید است.
آذری جهرمی به امضای تفاهمنامه‌ی دیگری با وزارت نیرو اشاره کرد و ادامه داد: اولین گام دولت ایجاد بازارهای جدید و در پی آن هموارسازی فرایندها است که با تصویب طرح نوآفرین نظام حمایت از کسب‌وکارهای نو اصلاح می‌شود.
عضو کابینه‌ی دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه در تحول دیجیتال، فناوری اطلاعات منابع مالی سایر حوزه‌ها را جذب می‌کند، اظهار کرد: الکامپ‌ مسیر حرکتی درستی را انتخاب کرده و نباید نگران عدم حضور شرکت‌های واردکننده باشیم چراکه شرکت‌های مولد در این حوزه مطرح است.
وزیر جوان کابینه‌ی دوازدهم با اشاره به رونمایی از لایحه‌ی مهم حفاظت و‌ صیانت از داده‌های شخصی تصریح کرد: رونمایی از لایحه‌ی مهم صیانت از داده‌های شخصی از وعده‌های دولت بوده که تسهیل‌گری ‌فعالیت کسب‌و‌کارهای نوپا به شمار می‌رود چراکه نظام اعتماد عمومی به آن‌ها را توسعه می‌دهد.
عضو شورای‌ عالی فضای‌ مجازی شهر هوشمند را بازار جدیدی برای کسب‌وکارها دانست که با تفاهم با شهرداری‌ها ایجاد می‌شود، خاطر نشان کرد: سند تحول دیجیتال در حوزه‌ی سلامت نیز در حال نهایی‌سازی است. نتیجه‌ی این اقدامات در حوزه‌ی بین‌الملل بعد از توسعه‌ی زیرساخت‌های ارتباطی به گونه‌ای بود که ایران بالاترین نرخ رشد فناوری اطلاعات را در منطقه به دست آورد و ۲۰ رتبه در شاخص‌های دولت الکترونیک ارتقا می‌کنیم.
وزیر ارتباطات خطاب به کسانی که در خارج برای متوقف کردن تلاش‌های جوانان ایرانی به صورت تحریم و سایر محدودیت‌ها عمل می‌کنند، گفت: جوانان ایرانی پشت هیچ در بسته‌ای نمی‌مانند و نخواهند ماند.
وی همچنین خطاب به کسانی که در داخل در قالب فیلترینگ‌های غیرکارشناسی عمل می‌کنند، گفت: کدام اقتصاد رانتی به نتیجه رسیده؟ اجازه دهید جوانان در یک رقابت سازنده تحول ایجاد کنند. هرچقدر با ایجاد دادگاه‌ها و فیلترینگ دست‌اندازی کنید باز هم ناگزیر به حرکت به سوی تحول دیجیتال هستیم و‌ باید خود را با آن تطبیق دهیم.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه