ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۷ آبان

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران گفت: شمار درخواست‌ها برای قطع پیامک‌های تبلیغاتی از سرشماره‌ها، تاکنون به بیش از 30 میلیون مشترک رسیده است.
«حسین فلاح جوشقانی» روز چهارشنبه در پاسخ به ایرنا، درباره‌ی سرنوشت قطع سیم کارت‌های شخصی و سرشماره‌های ارسال‌کننده‌ی پیام‌های تبلیغاتی، افزود: مشترکان اپراتورهای تلفن همراه با شماره‌گیری #800* می‌توانند درخواست قطع ارسال پیامک را ثبت کنند.
وی افزود: با ثبت درخواست‌ها که اکنون به بیش ۳۰ میلیون مشترک رسیده است، رسیگی به کار قطع ارسال پیامک از سرشماره‌های ارسال پیامک تبلیغاتی آغاز می‌شود.
فلاح جوشقانی یادآور شد: ممکن است با به‌روز شدن سرویس‌ها و یا ایجاد سرویس‌های جدید برای چند روزی قطع این پیامک‌ها ممکن نباشد اما سامانه‌ی مجدد، نسبت به قطع این پیامک‌ها اقدام خواهد کرد.
معاون وزیر ارتباطات درباره‌ی روند قطع پیامک‌های تبلیغاتی از سیم کارت‌های شخصی نیز گفت: قطع این سیم کارت‌ها بر اساس تحلیل رفتار مشترک که به طور مداوم نسبت به ارسال پیامک تبلیغی اقدام کرده‌اند و مقایسه‌ی آن با رفتارهای گذشته صورت می‌گیرد.
وی درباره‌ی سامانه‌ی شمارشگر قطع سیم کارت‌های شخصی ارسال‌کننده‌ی پیامک تبلیغی در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گفت: این سامانه بر اساس شکایت‌های مردمی، استفاده از هوش مصنوعی و تحلیل رفتاری مشترکان ارسال کننده پیامک، تعداد سیم‌کارت‌های قطع شده را به صورت لجظه‌ای اطلاع‌رسانی می‌کند.
وی ادامه داد: پیش از آغاز به کار این سامانه، بیش از ۴۰ هزار سیم کارت شخصی ارسال‌کننده‌ی پیامک تبلیغاتی قطع شده بود که با شروع به کار این سامانه از ۲ سال پیش تاکنون، نزدیک به ۲۴ هزار سیم کارت را قطع کرده است.
به گفته‌ی فلاح جوشقانی، روند قطع سیم‌کارت‌ها با وجود تخلف‌ها ادامه خواهد داشت.
معاون وزیر ارتباطات درباره‌ی بسته‌های شبانه‌ی اینترنت که منجر به بیداری شماری از جوانان شده است نیز گفت: نمی‌توان این بسته‌ها را به طور کامل حذف کرد اما به اپراتورها توصیه شده است تا ارایه‌ی این بسته‌ها را مدیریت کنند.
وی با بیان اینکه بسیاری از جوانان به چنین بسته‌هایی نیاز دارند، گفت: ما به عنوان رگولاتوری نمی‌توانیم برای حذف آن‌ها اقدام کنیم اما به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم که مدیریت لازم را اعمال کنند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه