ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ شهريور

به گزارش مهر، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران از ایجاد دولت الکترونیکی، افزایش فرصت‌های شغلی، افزایش بهره‌وری و کاهش مراجعات حضوری مردم به عنوان ۴ هدف راهبردی وزارت ارتباطات در سند تحول دیجیتال نام برد.
رسول سراییان امروز در نشست مشترک وزارتخانه‌های ارتباطات و نیرو که با هدف معرفی کاربرد فناوری‌های نوین و اینترنت چیزها در صنعت آب و برق برگزار شد، گفت: همگرایی در فناوری و هم‌افزایی در مدیریت منابع، تنها مسیر راهبردی در مواجهه با چالش‌های ملی کشور است.
وی ادامه داد: ورود صنعت فناوری اطلاعات (IT) در صنایع مختلف باعث افزایش بهره‌وری و هم‌افزایی در مدیریت منابع شده و همگرایی فناوری در صنایع مختلف تنها راهبرد مواجهه با چالش‌های کشور از جمله آب، بیکاری، وابستگی به منابع نفتی، آلودگی محیط زیست، رونق اقتصادی و عدم شفافیت است.
معاون وزیر ارتباطات با تاکید بر نقش وزارت ارتباطات و نیرو در رفع چالش‌ها و کاهش معضلات موجود در کشور گفت: با هوشمندسازی صنایع مختلف و ادغام فناوری با آن‌ها می‌توان هزینه‌های دولت را کاهش داد و از منابع محدود استفاده حداکثری را کسب کرد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران تحول دیجیتال و اقتصاد دیجیتال را از مفاهیم جدید و تحول‌زا در دنیا برشمرد و افزود: شهر هوشمند و دولت هوشمند از ثمرات تحول دیجیتال در کشور است و ایجاد دولت الکترونیک و متعاقب آن افزایش فرصت‌های شغلی، افزایش بهره‌وری و کاهش مراجعات حضوری مردم از اهداف راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
سراییان افزایش بهره‌وری و ایجاد فرصت‌های شغلی را از فواید استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت آب و برق عنوان کرد و گفت: افزایش سهم اقتصاد دیجیتال در اقتصاد ملی، توسعه‌ی زیرساخت‌های هوشمندسازی شبکه‌ی برق و همچنین فضای کسب‌وکار دیجیتال و اشتغال‌زایی و افزایش سهم بخش خصوصی در توسعه‌ی خدمات در کشور از جمله‌ی این فواید است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: اشتراک‌گذاری داده‌های دو حوزه‌ی برق و آب منشاء تحولات بزرگ در کشور خواهد بود و نوآوری و خلق خدمات کسب‌وکارهای جدید با بهره‌گیری و ترکیب داده‌ها باز باعث خلق ثروت و ارزش توسط شرکت‌های نوپا خواهد شد.
وی مداخله‌ی حداقلی دولت در امور اجرایی و ورود در نقش توانمندسازی، تسهیل‌گری و مقررات‌گذاری را از عوامل کلیدی موفقیت در اجرای سند مشترک و پایداری آن عنوان کرد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه