زندگینامه
اندیشه سبز خزر۲۱:۵۶ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۴ آذر

مترجم: مریم طاهری
اکثر مردم تنها سه واقعیت را در مورد بیل گیتس می‌دانند: 1- ثروتمندترین مرد جهان است. 2- بنیانگذار یکی از موفق‌ترین کمپانی‌های تکنولوژی تاریخ، یعنی مایکروسافت. 3- یکی از خیرین که از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس فعالیت می‌کند. اما این‌ها تنها حقیقت های زندگی او نیستند، حقایق جذاب دیگری وجود دارند که اکثر ما درباره آن بی اطلاعیم.
17 حقیقت عجیب در مورد بیل گیتس را با هم مرور خواهیم کرد:

1- وقتی بیل گیتس، در نوجوانی در مدرسه Lakeside درس می‌خواند، اولین برنامه کامپیوتری خود را روی یک کامپیوتر جنرال الکتریک نوشت. آن برنامه، همان بازی دوز بود که به کاربر اجازه می‌داد تا با کامپیوتر بازی کند.
2- وقتی مدیران مدرسه، به توانایی برنامه نویسی گیتس پی بردند، به او اجازه داد تا برنامه کامپیوتری مدرسه را برای برنامه ریزی کلاس‌های دانش آموزان بنویسد. گیتس خیلی زیرکانه، کد را طوری نوشت که در کلاس‌ها، در کنار دختران جذاب قرار بگیرد!
3- گیتس کل  کتاب World Book Encyclopedia را در طول سال‌های نوجوانی‌اش، مطالعه کرد.
4- گیتس، نمره نزدیک به کامل را در امتحان ورودی دانشگاه (SAT) کسب کرد، او نمره 1590 از 1600 را بدست آورد.
5- مانند بسیاری از کارآفرینان موفق تکنولوژی، گیتس هم سابقه ترک تحصیل دارد. او در سال 1975، دانشگاه هاروارد را ترک کرد تا به طور کامل، خود را وقف مایکروسافت کند.
6- گیتس دو سال پس از اینکه هاروارد را ترک کرد، در نیومکزیکو بازداشت شد، چون بدون گواهینامه، رانندگی کرده بود!
7- در مایکروسافت، گیتس، ورود و خروج کارکنان را با حفظ کردن شماره کارت آنها، چک می‌کرد. او می‌گوید: “عاقبت با بزرگ شدن شرکت و زیاد شدن کارکنان، مجبور شدم از این کار دست بکشم”
8- در مورد ماشین، گیتس، یک کلکسیون کامل پورشه دارد. بهترین آنها یک پورشه 959 اسپرت است که آن را حدود 13 سال قبل از اینکه توسط آژانس حفاظت محیط زیست یا وزارت حمل و نقل آمریکا مورد تایید قرار گیرد، خرید.
9- گیتس برای سفرهای هوایی از هواپیمایی استفاده می‌کند که از سال 1997 مالک آن است و خرید آن را “ریخت و پاش بزرگ” نامید.
10- به غیر از خرید هواپیما، یکی از بزرگترین ریخت و پاش‌های مالی گیتس، مستندات لستر (the Codex Leicester) بود که یک مجموعه از نوشته‌های لئوناردو داوینچی است. او این مجموعه را در سال 1994 در یک حراج و به قیمت 30.8 میلیون دلار خرید.
11- گیتس برخلاف ثروت عظیمی که دارد، می‌گوید فرزندانش هرکدام فقط 10 میلیون دلار، به ارث خواهند برد! یعنی کسری از ثروت 81.1 میلیارد دلاری‌اش. او می‌گوید: “باقی گذاشتن پول زیاد برای فرزندان، برای آنها خوب نیست!”
12- با وجود اینکه گیتس، این روزها اکثر زمانش را در بنیاد خیریه‌اش می‌گذراند، می‌گوید هنوز با مایکروسافت روی دستیار شخصی (Personal Agent) کار می‌کند.
13- گیتس می‌گوید اگر مایکروسافتی وجود نداشت، احتمالا حالا یک محقق هوش مصنوعی بود.
14- اگرچه گیتس به هوش مصنوعی، بسیار علاقمند است، اما می‌گوید طرفدار افرادی است که نگران ابرهوش، هستند. در این گروه، افراد برجسته‌ای در حوزه علم و تکنولوژی مانند استیون هاوکینگ و ایلان ماسک هم حضور دارند.
15- گروه موسیقی مورد علاقه بیل گیتس چیست؟ گروه راک ویزر. او همچنین گروه U2 را هم دوست دارد.
16- گیتس می‌گوید هر سال، 50 کتاب می‌خواند. او می‌گوید: “مطالعه، هنوز اصلی‌ترین راهی است که هم چیزهای جدید یاد می‌گیرم و هم درک خودم را آزمایش می‌کنم.”
17- گیتس هیچ زبان خارجی بلد نیست! این موضوع، بزرگ‌ترین افسوس او در زندگی است.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
بینام
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۷ ارديبهشت
خیلی جالب بود، ممنون :)
ارسال دیدگاه