ایران و جهان
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۷ خرداد

رئیس بخش نانوتکنولوژی پژوهشکده‌ی بیوتکنولوژی کشاورزی از انجام ۶ پروژه‌ی تحقیقاتی در حوزه نانو خبر داد و گفت: امید است نتایج این تحقیقات، منجر به درآمدزایی از فناوری شود.
به گزارش مهر، به نقل از پژوهشکده‌ی بیوتکنولوژی کشاورزی، دکتر لیلا مامنی با اشاره به برنامه‌ی منسجم تحقیقات نانوتکنولوژی کشاورزی در این پژوهشکده از ارائه‌ی ۶ پروژه‌ی تحقیقاتی در حوزه‌ی نانوتکنولوژی کشاورزی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که نتایج حاصل از تحقیقات انجام‌ شده به درآمدزایی از طریق فروش فناوری به شرکت‌های خصوصی منجر شود.
رئیس بخش نانوتکنولوژی پژوهشکده‌ی بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: تولید نانو هیدروکسی آپاتیت با هدف کاربری در بخش کشاورزی در قالب کودهای آهسته رهش فسفر در خاک، مورد آزمایش قرار گرفته و قرار است این پروژه در قالب طرح همکاری با یک شرکت خارجی مورد بررسی قرار گیرد.
مامنی با بیان اینکه در سال جاری تعداد ۵ تا ۶ مقاله با ضریب تأثیر بالا از سوی محققان بخش تحقیقات نانوتکنولوژی کشاورزی منتشر خواهد شد، افزود: اولین کارگاه آموزشی بین‌المللی در حوزه‌ی نانو فناوری در پژوهشگاه بیوتکنولوژی نیز در پاییز سال جاری برگزار می‌شود.
رئیس بخش نانوتکنولوژی پژوهشکده‌ی بیوتکنولوژی کشاورزی یکی از ضرورت‌ها و رویکردهای بخش نانو در سال جاری را گسترش پروژه‌های بین‌المللی در قالب طرح‌های مشترک عنوان کرد و گفت: یکی از نیازهای اساسی این بخش، اختصاص گلخانه جهت فعالیت پژوهشگران بود که این مسئله برطرف شد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه