گوناگون
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۳ خرداد

به گزارش دیجیاتو، کارت‌های گرافیک قدمت طولانی دارند، بنابراین GPUها می‌توانند سوژه مناسبی برای موزه باشند. حالا شرکت کالرفول با همکاری انویدیا چنین ایده‌ای را عملی کرده و اولین موزه کارت گرافیک جهان را در چین احداث کرده‌اند.
این موزه که در شنژن چین واقع شده، واحدهای پردازش گرافیکی را از دهه ۸۰ میلادی تا به امروز به نمایش می‌گذارد. در این موزه برخی از مهم‌ترین و قابل توجه‌ترین محصولات در تاریخ GPU‌ قرار گرفته‌اند که شامل اولین کارت گرافیک جی‌فورس انویدیا هم می‌شود. این GPU که جی‌فورس ۲۵۶ نام دارد، به عنوان اولین GPU جهان از سوی انویدیا معرفی شده است.
این موزه تنها محدود به کارت‌های گرافیک قدیمی و کنونی انویدیا نمی‌شود و می‌توان محصولات شرکت‌های دیگر مانند ATI را هم دید. برای مثال در این موزه یک جفت گرافیک Rage 128 Pro درون یک برد به چشم می‌خورد که اولین محصول با GPU دوگانه این کمپانی محسوب می‌شود.
در این موزه محصولات شرکت‌های دیگری مانند IBM و اینتل هم قرار گرفته‌اند. با وجود شمار بالای کارت‌های گرافیک در این موزه، بازدیدکنندگان تنها به اطلاعاتی درباره تاریخچه GPU دست پیدا نمی‌کنند.
یکی از بخش‌های این موزه به تاریخچه و دستاوردهای چین در حوزه E-Sports اختصاص داده شده است. یکی از دلایل وجود این بخش در اولین موزه کارت گرافیک دنیا، زیرمجموعه iGame شرکت کالرفول است. این برند که در سال ۲۰۰۸ تاسیس شده، توسعه E-Sports در چین را نشان می‌دهد.
علاقه‌مندان به GPUهای مدرن در این موزه ساعات خوشی را پشت سر خواهند گذاشت چرا که می‌توانند استفاده از بهترین کارت‌های گرافیک را تجربه کنند. در این موزه یک شبیه‌ساز اتومبیل‌رانی قرار دارد که شامل چندین نمایشگر ۸K و تجهیزات دیگر مانند صندلی، فرمان، پدال‌ها و فورس فیدبک می‌شود.
در این موزه همچنین یک اتاقک واقعیت مجازی هم قرار دارد تا کاربران از جدیدترین بازی‌های واقعیت مجازی لذت ببرند. به گفته کالرفول، بازدیدکنندگان در آینده نزدیک می‌توانند برای حضور در این موزه، ثبت نام کنند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه