گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۴ تير

به گزارش مهر، در شرایطی که آمریکا، استرالیا و نیوزلند همکاری با هواوی برای راه‌اندازی شبکه‌های نسل پنجم را تحریم کرده‌اند، کانادا تصمیم‌گیری در این زمینه را تا زمان برگزاری انتخابات خود به تاخیر انداخت.
به گزارش آسین ایج، قرار است در ماه اکتبر یعنی اوایل پاییز انتخابات فدرال در سراسر کانادا برگزار شود و بعد از برگزاری آن در مورد ماهیت و سرنوشت همکاری دو طرف تصمیم گیری می‌شود.
روابط کانادا و چین بعد از دستگیری مدیر ارشد امور مالی هواوی به جرم نقض تحریم‌های ایران سرد و پر از تنش بوده است و این رویداد موجب شد تا چین نیز دو تبعه کانادا را در این کشور بازداشت کند. به نظر می‌رسد کانادا قصد دارد از هرگونه اقدام تند دیگر بر علیه چین خودداری کند تا سرنوشت دو تبعه خود را تحت تأثیر منفی قرار ندهد. چین این دو نفر را در دسامبر گذشته به جرم جاسوسی دستگیر کرده است.
از سوی دیگر متخصصان امنیتی در کانادا در حال بررسی پیامدهای استفاده از تجهیزات شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه تولید شده توسط شرکت هواوی هستند تا مشخص شود تولیدات طرف چینی از امنیت کافی برخوردار است یا خیر. آمریکا به بهانه جاسوسی دولت چین از طریق تجهیزات ساخت هواوی استفاده از آن‌ها را ممنوع کرده، اما هواوی به شدت این اتهام را رد کرده است.
کارشناسان هشدار می‌دهند که بی‌تصمیمی کانادا و به تأخیر افتادن راه‌اندازی شبکه نسل پنجم در این کشور موجب خواهد شد تا کانادا در رقابت فناورانه با دیگر کشورهای جهان از آنها عقب بیفتد و لذا باید تصمیم‌گیری در این زمینه با سرعت بیشتری صورت بگیرد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه