ایران و جهان
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۱۱ اسفند

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: با اعلام برندهای جدید مشمول طرح رجیستری، تمامی مدل‌های تازه‌وارد گوشی از این‌ پس مشمول رجیستری می‌شوند.
حمیدرضا دهقانی‌نیا در گفتگو با مهر، با اشاره به آغاز فاز چهارم اجرای طرح رجیستری تلفن همراه برای ۴ برند هواوی، نوکیا، سونی و تکنو از ۱۹ بهمن‌ماه و مطابق با برنامه‌ی زمان‌بندی اعلام‌ شده، اظهار داشت: با اعلام این ۴ برند و ۵ برندی که از قبل اعلام‌ شده تنها یک برند دیگر گوشی باقی‌ مانده تا طرح رجیستری به اتمام برسد.
وی گفت: مطابق با تصمیم کمیته‌ی رجیستری، مقرر شد گوشی‌های سامسونگ موجود در کف بازار بعد از تعطیلات نوروز، مشمول اجرای طرح رجیستری شوند اما مدل‌های جدید این گوشی که قرار است قبل از پایان اسفند ماه وارد بازار شوند، مشمول رجیستری می‌شوند.
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا دلیل اعمال این تصمیم را رعایت حقوق واردکنندگان رسمی عنوان کرد و افزود: این موضوع باعث می‌شود مدل‌های گوشی S9 و S9 Plus گلکسی سامسونگ به‌صورت قاچاق وارد کشور نشوند.
دهقانی نیا با تأکید بر اینکه حقوق سرمایه‌گذارانی که با اجرای طرح رجیستری همکاری داشته و اقدام به واردات قانونی گوشی کرده‌اند باید حفظ شود، اضافه کرد: بنا به درخواست واردکنندگان رسمی سامسونگ و باهدف حمایت از واردات رسمی، با وجودی که این برند از بعد تعطیلات نوروز به رجیستری افزوده می‌شود، اما دو مدل جدید این گوشی که به‌زودی رونمایی و وارد بازار ایران می‌شود، مشمول طرح رجیستری قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه مسیر ثبت و سفارش واردات تلفن همراه شفاف است و نباید اجازه دهیم گوشی‌های جدید برندهای تلفن همراه به‌ صورت قاچاقی و غیرقانونی وارد کشور شوند، تأکید کرد: باید جلوی زیان واردکنندگان رسمی گوشی گرفته شود و به همین دلیل گوشی‌های جدیدی که از این‌ پس وارد کشور می‌شوند مشمول رجیستری خواهند بود.
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا در طرح رجیستری با بیان اینکه منافع مصرف‌کننده و واردکنندگان رسمی در نظر گرفته‌ شده است، افزود: مطابق با برنامه‌ریزی انجام‌ شده و برندهایی که برای رجیستری اعلام عمومی شده‌اند، ازاین‌پس هرگونه گوشی تازه‌وارد به کشور مشمول اجرای این طرح می‌شوند و تنها گوشی‌های موجود در بازار سامسونگ، برای بعد از تعطیلات به این طرح می‌پیوندند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه