ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش ایسنا، معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه هات‌گرام و تلگرام طلایی از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان با توسعه‌ی نسخه‌ای از تلگرام پیاده‌سازی شده‌اند، گفت: تا پایان آذر ماه این پیام‌رسان‌ها از تلگرام جدا می‌شوند و در صورت عدم دریافت مجوزهای لازم غیر قانونی می‌شوند.
مهندس حمید فتاحی در نشست خبری امشب با بیان اینکه هات‌گرام و تلگرام طلایی تا آخر آذر ماه جاری از تلگرام جدا می‌شوند؛ گفت: این پیام‌رسان‌ها در میان پیام‌رسان‌های داخلی قرار می‌گیرند و اگر تاییدیه‌های لازم را دریافت نکنند جزء پیام‌رسان‌های غیر قانونی قرار می‌گیرند.
وی با بیان پیام‌رسان‌های داخلی ابعاد مختلفی یافته‌اند، خاطر نشان کرد: در سند مصوب شورای عالی فضای مجازی همه‌ی ابعاد پیام‌رسان‌ها ابعاد فنی، اجتماعی، کسب و کارها و حقوقی و حریم خصوصی دیده شده است و توجه به این پارامترها می‌تواند اغنای کاربران را به دنبال داشته باشد.
وی اضافه کرد: در این صورت نیاز به فیلتر کردن پیام‌رسان‌های خارجی و هدایت آن‌ها به سمت پیام‌رسان‌های داخلی نیست.
فتاحی با تاکید بر اینکه آنچه که امروز در مورد پیام‌رسان‌ها رخ داده بیشتر سیاسی است، ادامه داد: این رویدادی با حضور نخبگان و دانشگاهیان در این حوزه برگزار می‌شود اتفاق مناسبی است چراکه در حوزه‌ای وارد می‌شوید که تلاش دارد با جلب ایده‌های خلاقانه کاربران را جذب کند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه