تکنولوژی
مریم طاهری۷:۳۵ - ۱۳۹۵ شنبه ۳۰ بهمن

دبی پس از استفاده از جت پک برای کمک به آتش ‌نشانان و نرم‌افزار تشخیص جرم برای کمک به نیروی پلیس، حالا قصد دارد از یک فناوری جدید و پیشرفته‌ی دیگر رونمایی کند. چندی پیش مقامات حمل‌ونقل شهری دبی اعلام کرده بودند که در حال آزمایش یک پهباد تاکسی هستند. این پهباد قرار است از ماه جولای  بکار آید.
نام این پهباد Ehang 184 است، سال گذشته در نمایشگاه  CES معرفی شده بود. تا آنجایی که از پهبادها می‌دانیم،  این وسیله کمتر شبیه به پهباد و بیشتر یک هلیکوپتر خودکار است که با استفاده از سیستم ناوبری خود می ‌تواند مسافران را بدون نیاز به خلبان به مقصد نهایی برساند. رزرو این تاکسی پرنده از طریق یک اپلیکیشن موبایل امکان‌پذیر است .Ehang 184  می ‌تواند برای مدت ۳۰ دقیقه پرواز و مسافران را تا مسافت ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر جابجا کند. حداکثر ظرفیت حمل این پهباد ۱۰۰ کیلوگرم است.
شاید تصور شود کاربرد این پهباد تنها مختص به حمل مسافر است، اما این شرکت چینی اخیرا قراردادی با ایالت نوادا در آمریکا برای پرواز آزمایشی امضا کرده و همچنین با یک شرکت بیو تکنولوژی برای استفاده از این پرنده‌ی بدون خلبان برای تحویل اندام ‌های مصنوعی، به توافق رسیده است.
مقامات حمل ‌و نقل دبی اعلام کرده‌اند که قصد دارند از این پهباد در اجلاس سران کشورهای جهان استفاده کنند. فاش شده است که این پهباد از مدتی قبل یک پرواز آزمایشی انجام داده و آماده‌ی خدمت‌رسانی کامل از ماه جولای امسال است.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه