ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۲ آبان

به گزارش مهر، رئیس سازمان تنظیم مقررات با اشاره به مصوبه‌ی جدید تعرفه‌ی فروش اینترنت ثابت، از توقف فروش اینترنت به صورت حجمی خبر داد.
حسین فلاح جوشقانی جزئیات مصوبه‌ی امروز کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در مورد تعرفه گذاری جدید اینترنت ثابت را تشریح کرد و گفت: این مصوبه با هدف ترغیب مردم به استفاده از سایت‌ها و محتوای داخلی فضای مجازی به تصویب رسیده است.
وی با بیان اینکه در بخش مصرف اینترنت نیازمند تحریک تقاضای مردم برای استفاده از سایت‌ها و محتوای داخلی بودیم، اضافه کرد: از آنجایی که با مدل فروش اینترنت حجمی، تحقق این هدف ممکن نبود، طبق قول وزیر ارتباطات، مدل جدید تعرفه‌گذاری اینترنت را در ۱۰۰ روز اول آغاز به کار دولت، نهایی کردیم.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در یک برنامه‌ی خبری سخن می‌گفت، اظهار داشت: با این مصوبه دغدغه‌ی مردم در مصرف دیتا را کاهش دادیم و فروش اینترنت را بر مبنای فروش حجم متوقف کردیم.
رئیس رگولاتوری خاطرنشان کرد: براساس این مصوبه، مشترکان اینترنت ثابت می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای ثابت در یک ماه، مطابق با سرعت درخواستی، سرویس اینترنت دریافت کنند و به این طریق مصرف اینترنت خود را مدیریت کنند.
وی بر لزوم استفاده‌ی بیشتر از محتوای داخلی مطابق با این مصوبه جدید تاکید کرد و گفت: این مصوبه با هدف تقویت استفاده از سایت‌های داخلی به ویژه در حوزه‌ی ویدئوهای داخلی تعریف شده است.
فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه در این مصوبه که جزئیات آن به زودی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، از تجربه‌ی سایر کشورها و نیز نیازسنجی بازار داخلی، استفاده شده است، ادامه داد: مدل فروش اینترنت ثابت در همه‌ جای دنیا غیرحجمی است و ارائه‌کنندگان این خدمات باید بدون محدودیت در حجم، بسته‌های اینترنت را بر مبنای سرعت تعریف کنند.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه اینترنت ثابت شامل تمام شبکه‌های اینترنتی ثابت از جمله ADSL و فیبر می‌شود، خاطرنشان کرد: مدل فروش اینترنت موبایل همچنان مانند گذشته بر اساس حجم است. چراکه در کل دنیا نیز به دلیل محدودیت فنی در باند فرکانسی امکان فروش غیر حجمی اینترنت موبایل وجود ندارد.
وی تاکید کرد: در حوزه‌ی اینترنت موبایل از نظر شاخص affordability (اینکه مردم چقدر حاضرند بابت یک سرویس هزینه پرداخت کنند) ما جزو ۱۰ کشور اول دنیا محسوب می‌شویم، اما در حوزه‌ی اینترنت ثابت به دلیل مدل ساختاری موجود، وضعیت خوبی نداریم و به همین دلیل ناگزیر به تغییر مدل به روش غیرحجمی شدیم.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اظهار امیدواری از اینکه این تعرفه‌گذاری مورد رضایت مشترکان قرار گیرد و آنها را به سمت استفاده از محتوای داخلی ترغیب کند، گفت: در صورت ایجاد بازار رقابتی در حوزه‌ی اینترنت، اپراتورهای موبایل نیز می‌توانند در چارچوب قوانین و مقررات، تعرفه‌های اینترنت خود را تنظیم کرده و محدودیتی در کاهش قیمت‌ها نخواهند داشت.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه