ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ دي

به گزارش مهر، گمرک ایران از راه‌اندازی سامانه‌ی آنلاین گوشی‌های مسافری خبرداد که این سامانه با هدف دسترسی آسان مسافران و امکان خود اظهاری برای گوشی‌های مسافری از طریق سامانه‌ی جامع گمرکی و پنجره‌ی واحد تجارت فرامرزی صورت گرفته است.
بنابر این گزارش، مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه‌ی گمرک ایران با ارسال بخشنامه‌ای به گمرکات مستقر در فرودگاه‌های بین‌المللی کشور، مهلت زمانی و نحوه‌ی ثبت نام IMEI تلفن همراه مسافران ورودی در سامانه‌ی گمرک را اعلام کرد.
در این بخشنامه با اشاره به نامه‌ی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک آمده است:
۱- کلیه‌ی مسافران ورودی مکلفند حداکثر ظرف ده روز از تاریخ ورود به کشور نسبت به ثبت IMEI تلفن همراه خود در سامانه‌ی مربوطه به آدرس اینترنتی http://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister اقدام کنند.
۲- مسافرین از طریق سامانه‌ی مذکور با احتساب ۸۰ دلار معافیت نسبت به پرداخت حقوق و عوارض و مالیات بر ارزش افزوده مابقی ارزش گمرکی یک دستگاه تلفن همراه برای هر مسافر (حسب ارزش‌های گمرکی مندرج در سامانه) وفق مقررات مسافری اقدام کنند.
۳- با عنایت به نامه‌ی صدرالذکر معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌المللی آدرس اینترنتیhttp://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister جهت ثبت IMEL تلفن همراه راه‌اندازی گردیده و لینک آدرس و دستورالعمل اجرایی سامانه مذکور بر روی پُرتال گمرک قابل رویت می‌باشد، لذا ضمن اطلاع‌رسانی تأکید نمایید اطلاعات مربوطه صرفاً در لینک مذکور درج و ثبت گردد.
۴- در صورت درخواست مسافر جهت انجام عملیات فوق‌الذکر، در هنگام ورود گمرک مربوطه می‌بایست از طریق لینک مذکور نسبت به انجام فرآیند ثبت رجیستری اقدام نماید.
۵- تأکید می‌گردد با عنایت به بند ۲ صورتجلسه فوق‌الذکر مراتب فوق به طریق مقتضی با نصب بنر، تابلو و توزیع بروشور به مسافرین ورودی و خروجی اطلاع‌رسانی و همچنین مقرر فرمایند نسبت به اعلام مراتب به شرکت‌های هواپیمایی جهت اطلاع‌رسانی به مسافران به طریق مقتضی اقدام گردد.
بنابراین گزارش جهت دسترسی آسان‌تر به سامانه‌ی آنلاین رجیستری گوشی‌های مسافری و استعلام شماره‌ی سریال IMEI گوشی‌های تلفن همراه وارداتی می‌توانید از Google Chrome استفاده نمایید. ضمن اینکه لینک ورود به این سامانه‌ها در سایت گمرک ایران به آدرس irica.ir قرار داده شده است.
شایان ذکر است از حدود دو ماه پیش طرح رجیستری با همکاری گمرک و وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات و با هماهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز عملیاتی شده است.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه