امنیت
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۹ ارديبهشت

به گزارش ایبنا به نقل از بلومبرگ، چانگپنگ ژائو، بنیانگذار و مدیرعامل این صرافی در یک بیانیه مطبوعاتی گفته است: هکرها به تعداد زیادی از کدهای 2FA، کلیدهای API کاربران و احتمالا اطلاعات دیگری دسترسی پیدا کرده‌اند.
وی گفت: مهاجمان در این نفوذ از تکنیک‌های مختلفی از جمله فیشینگ، ویروس و حملات دیگر استفاده کرده‌اند که در حال شناسایی آن‌ها هستیم.
با این حال عواقب این نفوذ به سرقت هفت هزار بیت کوین ختم نمی‌شود و به گفته ژائو احتمال تحت تاثیر قرار گرفتن حساب‌های شناسایی نشده دیگر هم وجود دارد.
نکته مهم این است که هکرها این تعداد بیت کوین را در یک تراکنش جابجا کرده‌اند. آن‌ها با صبر کافی اقدامات هماهنگی را در بهترین زمان روی حساب‌های کاربری مجزا صورت داده‌اند و تراکنش نهایی هم به گونه‌ای سازماندهی شده که از سد معیارهای امنیتی بایننس عبور کند.
تنها چند ساعت پیش از انتشار خبر مربوط به هک، ژائو در توییتر خود از احتمال تغییراتی در حساب‌های کاربران به خاطر امور مربوط به نگهداری و پشتیبانی سرور خبر داده بود. وی تاکید کرده بود که این تغییرات پس از چند ساعت به حالت عادی برخواهند گشت و نیازی به نگرانی وجود ندارد.
بایننس برای بررسی ابعاد این سرقت تا یک هفته امکان واریز و برداشت را غیرفعال کرده اما متعهد شده که تمامی زیان کاربران را پوشش خواهد داد.
هر بار که یکی از صرافی‌های شناخته شده رمزارز، کیف پول‌ها یا کل سیستم مورد هجوم مجرمان سایبری قرار می‌گیرد، بهای این ارزها نیز با کاهش چشمگیر مواجه می شود. حمله‌ای که قبلا همین صرافی را هدف قرار داده بود، در چند دقیقه به کاهش ۱۰.۸ درصدی بهای رمزارزها منجر شد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه