گوناگون
مریم طاهری۱۸:۳۶ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۲ ارديبهشت

تابستان  سال گذشته خبری در رابطه با توسعه سیستم عامل جدیدی با عنوان «Fuchsia» به دست مهندسان گوگل منتشر شد، اما در آن زمان اطلاعاتی در  رابطه با رابط کاربری آن به دست نبود. امروز تصاویر تازه ای از سیستم عامل مذکور در فضای مجازی مشاهده می شود که گوشه هایی از آن را در معرض دید قرار می دهد.
در عکس های منتشر شده می توان دید که Fuchsia دارای هوم اسکرینی وسیع است که اسکرول عمودی آن اپلیکیشن ها، «استوری ها» و قسمت های مختلف سیستم عامل را در اختیار کاربر قرار می دهد. همچنین بخشی همانند Google Now در آن قابل مشاهده است که کارت های «پیشنهادی» برای وظایف مختلف را در خود جای داده است.
علاوه بر آن باید اشاره کرد که رابط کاربری آزمایشی مذکور شامل قابلیت تقسیم صفحه نمایش برای کار کردن با اپ های مختلف در یک زمان است و همچنین می توان ابعاد قست های مختلف را برای استفاده در تبلت تغییر داد.
گفتنی است Fuchsia بر خلاف اندروید و کروم او اس مبتنی بر لینوکس نبوده اما کماکان از قابلیت متن باز پشتیبانی می کند. به علاوه بد نیست بدانید که در حال حاضر اپلیکیشن های مورد نیاز با استفاده از کیت «Flutter» گوگل ساخته می شوند که برای توسعه دهندگان امکان کدنویسی برنامه ها هم برای اندروید و هم برای iOS را فراهم می کند.
اما سؤال اساسی در مورد سیستم عامل مورد بحث این است که هدف گوگل از توسعه آن چیست و چه برنامه ای برای آینده آن در نظر گرفته است؟ در این زمینه اطلاعات مفیدی موجود نیست و «Travis Geiselbrecht»، یکی از کارمندان گوگل تأکید کرده که توسعه آن «تنها برای سرگرمی نبوده» و احتمالاً باید منتظر استفاده گسترده از آن در بخش های مختلف باشیم.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه