ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۵ شهريور

به گزارش مهر، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای با اعلام شناسایی ۶۰۰ هزار حمله به پورت‌های مربوط به شبکه‌ها و دوربین‌های مداربسته، نسبت به محافظت از ابزارهای مدیریت پایگاه داده در سیستم‌های ارتباطی، تاکید کرد.
این مرکز اعلام کرد: طی هفته‌ی گذشته افزایش حملات شدیدی روی پورت‌های ۸۰، ۸۰۰۰ و ۸۴۴۳ در سطح شبکه‌ی کشور مشاهده شده است. این حملات بر بستر پروتکل http و از نوع SQL Injection روی صفحه‌ی لاگین ‫phpMyAdmin صورت پذیرفته است.
پی‌اچ‌پی‌مای‌ادمین (phpMyAdmin) یک برنامه‌ی کاربردی آزاد و متن‌باز است که به زبان پی‌اچ‌پی و با هدف مدیریت پایگاه‌های داده‌ی مای‌اس‌کیوال (MySql) با مرورگر وب ایجاد شده است. این برنامه می‌تواند وظایفی مانند ایجاد تغییر یا حذف پایگاه داده، جداول، فیلدها یا ردیف‌ها، اجرای دستورات اس‌کیوال یا مدیریت کاربران و دسترسی‌ها را انجام دهد.
بر اساس بررسی‌های صورت گرفته توسط حسگرهای مرکز ماهر، طی این مدت بیش از ۶۰۰ هزار حمله ثبت شده است. از میان مهاجمین آدرس اینترنتی ۴۶.۲۴۶.۳۶.۴ بیشترین تعداد حملات شامل ۱۲۱ هزار و ۱۲۵ حمله را انجام داده است. این حملات از آدرس‌های IP کشور سوئد صورت گرفته است.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه