ایران و جهان
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۱ خرداد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با کمک ۶ نهاد طرح ملی حمایت از کسب‌وکارهای نوآفرین در جهت توانمندسازی کسب‌وکارهای فناوری اطلاعات، تدوین و آماده شد.
به گزارش مهر، به نقل از کانال اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی صبح امروز از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بازدید کرد. وی در این بازدید برای همکاری با بخش دانشگاهی کشور در جهت توسعه‌ی اقتصاد دیجیتال، اعلام آمادگی کرد.
جهرمی در نشست با مسئولان دانشگاه تهران نیز گفت: پارک‌های علم و فناوری، ظرفیت‌های اقتصادی ایجاد می‌کنند که در همه‌ جا نمی‌توان این ظرفیت‌ها را ایجاد کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در این حوزه علاقه‌مند به همکاری نزدیک با بخش دانشگاهی کشور در جهت توسعه‌ی اقتصاد دیجیتال هستیم.
وی ارتباطات صنعت و دانشگاه را از مؤلفه‌های تحول دیجیتال برشمرد و گفت: انقلاب صنعتی چهارم به ارتباط صنعت با دانشگاه مربوط می‌شود و در این راستا می‌توانیم ظرفیت‌سازی دیجیتال در کشور را با کمک دانشگاه‌ها پیش ببریم.
جهرمی با بیان اینکه دانشگاه تهران دارای ظرفیت مناسبی است که می‌توان از آن در جهت توسعه‌ی کشور بهره برد گفت: در حوزه‌ی توانمندسازی کسب‌وکارهای فناوری اطلاعات با کمک ۶ نهاد، طرح ملی کارآفرینی (لایحه‌ی فعالیت شرکت‌های نوآفرین) را آماده کرده‌ایم و پیگیر آن هستیم.
وی افزود: هزینه کرد در بخش دانشگاهی جزء هزینه‌ها محسوب نمی‌شود، بلکه سرمایه‌ است و چند برابر آن به عرصه‌ی کشور باز می‌گردد. جهرمی تأکید کرد: ظرفیت‌سازی و توسعه در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور تداوم دارد و این بخش در دولت یازدهم و دوازدهم ارتقای جایگاه داشته است.
وزیر ارتباطات پیش‌ از این از برنامه‌ریزی برای تدوین لایحه‌ی فعالیت شرکت‌های نوآفرین باهدف رفع موانعی چون مالیات و بیمه و رشد کسب‌وکارهای نوپا خبر داد که با امضای ۶ عضو کابینه، تقدیم هیات دولت شده است.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه