ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت

۱۷۲ نماینده‌ی مجلس با امضاء بیانیه‌ای از اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجرای طرح رجیستری در راستای جلوگیری از قاچاق کالا قدردانی کردند.
در جلسه‌ی علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی بیانیه‌ای با امضاء ۱۷۲ نماینده با موضوع تقدیر از عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اجرای طرح رجیستری در راستای جلوگیری از قاچاق قرائت شد.
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
«صنعت ICT ایران علاوه بر اینکه پر تحول‌ترین و رو به رشدترین صنعت کشور است، به سبب خلق فرصت‌های کم نظیر در اشتغال جوانان ایرانی همواره از مزیت‌های بسیاری برخوردار است و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به همراه سایر بخش‌های حاکمیت بر حمایت از فعالان این عرصه تاکید داشته‌اند.
اجرای موفقیت‌آمیز طرح ثبت شناسه‌ی گوشی‌های تلفن همراه، رجیستری که در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و با هدف جلوگیری از روند فزاینده‌ی قاچاق تلفن‌های همراه در نیمه‌ی دوم سال ۹۶ آغاز شد، به رغم همه‌ی دشواری‌ها و مشکلاتی که در مسیر قانونمند شدن روند ورود این تجهیزات وجود داشت، نشان دهنده‌ی عزم جدی دولت در مقابله با پدیده‌ی شوم قاچاق بود.
احقاق حقوق ملی حمایت از فعالان قانونمند این بازار بزرگ، توجه به سلامت عمومی و حراست از کیان ملی در مقابله با قاچاق ۱۰۰ میلیاردی کالا از جمله دستاوردهای اجرای این طرح است که بدون مشارکت کم نظیر همه‌ی ذینفعان این بخش، به خصوص حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات میسر نمی‌شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از کوشش‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که بار دشوار اجرای این طرح را به دوش کشیده‌اند و همچنین سایر دستگاه‌های مرتبط، امیدوار است ثبت گوشی‌های تلفن همراه به یک الگوی ملی و موثر برای جلوگیری از پدیده‌ی قاچاق در کشور بدل شود».
بنابه اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اجرای طرح ثبت گوشی همراه موسوم به رجیستری، ۴۰۰ میلیون دلار در سال گذشته به درآمدهای کشور اضافه شد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه