ایران و جهان
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۳۱ فروردين

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مسئولان استان کرمانشاه به‌ خوبی توانسته‌اند تهدید زلزله را به فرصت تبدیل کنند.
به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در آیین افتتاح ۱۲۳۵ طرح و پروژه‌ی ارتباطی و مخابراتی استان کرمانشاه که روز ۳۰ فروردین به‌ صورت هم‌زمان در شهرستان قصر شیرین افتتاح شد، هدف از سفر خود به استان کرمانشاه را بازدید از مناطق زلزله‌زده و بررسی مشکلات ارتباطی استان عنوان کرد.
وی با بیان اینکه اتصال شهرها از طریق زیرساخت شبکه‌ی ملی اطلاعات قابل‌ توجه است، به افتتاح مرکز ترانزیت بین‌المللی در قصر شیرین اشاره کرد و افزود: مدیریت ارتباطات بین‌الملل عراق در این مرکز صورت می‌گیرد که امروز افتتاح شد.
وی افزود: در این سفر میزان پیشرفت پروژه‌های ارتباطی و نیز مشکلات در این زمینه احصاء شده و در جلسات هیات دولت جهت اقدام مؤثر گزارش می‌شود.
او به توسعه‌ی زیرساخت‌های ارتباطی استان کرمانشاه طی سه سال گذشته اشاره کرد و افزود: طی این مدت تنها ۷۵۰ کیلومتر فیبرنوری بین‌ شهری ایجاد شده که یک زیرساخت ارتباطی مهم محسوب می‌شود. امروز هم با تلاش‌های صورت گرفته شاهد افتتاح ۱۲۳۵ طرح و پروژه‌ی ارتباطی در این استان هستیم.
آذری جهرمی تصریح کرد: همه‌ی این اقدامات موجب شده تا جایگاه استان کرمانشاه در بحث ارتباطات و فناوری اطلاعات از رتبه ۲۲ پیش از زلزله تا به امروز شش تا هفت پله ارتقا پیدا کند. این امر نشان می‌دهد که استان و مسئولان آن به‌ خوبی توانسته‌اند تهدید زلزله را به فرصت تبدیل کنند.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه دولت به جد پیگیر امور زلزله‌زدگان است، گفت: تقریباً هر دو یا سه جلسه بحث زلزله‌زدگان و مشکلات آن‌ها در دستور کار هیات دولت است. تلاش‌ها بر این است تا هرچه سریع‌تر زلزله‌زدگان از زیر چادر و کانکس بیرون آمده و در خانه‌های خود ساکن شوند.
وی تصریح کرد: همه پیگیر هستیم تا طبق برنامه کار اسکان دائم در مناطق زلزله‌زده‌ی روستایی تا شهریورماه به پایان برسد. همچنین پیگیری برای تسریع اسکان در مناطق زلزله‌زده‌ی شهری نیز با جدیت ادامه دارد.
او با تأکید بر اینکه نمی‌توان برخی کاستی‌ها در خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان را انکار کرد، گفت: با توجه به وسعت حادثه و شرایط منطقه وجود برخی مشکلات طبیعی است و تنها باید تلاش‌ها را مضاعف کرد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه