ایران و جهان
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۶ تير

وزیر ارتباطات گفت: هزینه‌ی مدرسه مجازی کدنویسی برای کودکان را تقبل می‌کنیم.
به گزارش مهر، به نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی با حضور در جمع اساتید و نخبگان دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به ورود موفق این دانشگاه به بخش خدمات محتوایی و نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: نقش‌آفرینی دانشگاه در عرصه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات باید معماری مشخصی داشته باشد تا قطعات کنار هم قرار گیرد و نقصان‌ها رفع شود.
وی افزود: تیمی از مجموعه‌ی شریف باید مامور شود تا با معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و بر اساس پیوست اقتصاد مقاومتی در حوزه‌ی ICT، نقشه‌ی راه را مشخص کند.
آذری جهرمی با اشاره به وقوع تحول دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم در دنیا اظهار کرد: هنوز برخی تصور دارند که با دستور و اقدامات سلبی می‌توانند سبک زندگی را تغییر دهند، در حالی‌ که زمانه‌ی رفتارهای سلبی به پایان رسیده و بدین گونه مسیر توسعه و تحول دیجیتال مسدود نمی‌شود.
وی با بیان اینکه برای تحول دیجیتال در دنیا سه عنصر  اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و پردازش‌های ابری وجود دارد، تصریح کرد: تهیه و تدوین نقشه‌ی جامع تحول دیجیتال را با دانشگاه تهران آغاز کردیم تا راهبرد و نقشه‌ی راه برای همه‌ی کشور استخراج شود؛ بر همین اساس از دانشگاه صنعتی شریف نیز انتظار داریم تا در یکی از این سه عنصر به قطب تبدیل شود.
جهرمی قطب بودن دانشگاه را کمک به رشد و بالندگی کشور دانست و خاطر نشان کرد: انتظار داریم در این حوزه سند داشته باشیم. مثلاً دانشگاه صنعتی شریف در حوزه‌ی اینترنت چیزها باید به قطب فناوری اینترنت اشیا کشور تبدیل شود.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه