ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۳ آذر

مدیرکل کنترل کیفیت و عملیات پستی شرکت ملی پست با اشاره به خدمات پرداخت غرامت این شرکت در قبال کلیه‌ی مرسولات ثبت شده تا سقف ۶۵۰ هزار تومان، از پرداخت فوری این زیانکرد تا حداکثر ۴۸ ساعت به مشتریان خبر داد.
محمد مقصودی در گفت‌وگو با ایسنا، با ذکر انواع مرسولات پستی، اظهار کرد: هنگام تحویل مرسولات پستی به باجه‌های قبول، رسید خدمات ارائه شده و هزینه‌های مترتبه به همراه شناسه‌ی یونیک و اختصاصی مرسوله که حاوی ۲۰ یا ۲۴ رقم است به مشتری ارائه می‌شود که در واقع این شناسه ID آن مرسوله است و مشتری با مراجعه به پرتال پست و یا آدرس http://newtracking.post.ir قادر است از سرنوشت مرسوله‌ی خود و مسیر حرکت و مکان و نام شخص تحویل گیرنده مطلع گردد.
او با بیان این که شرکت ملی پست درباره‌ی بسته‌های پستی که شامل بسته‌ی کوچک سفارشی، امانات و بسته‌های پیشتاز و ویژه می‌شود، به مثابه سایر اپراتورهای پستی جهانی و بر اساس هزینه‌ی تعهد غرامت اجباری اخذ شده در زمان قبول مرسوله، در صورت بروز هرگونه مشکلی اعم از تاخیر، مفقودی و آسیب دیدگی نسبت به جبران خسارت وارده به مشتری اقدام می‌کند.
مدیر کل کنترل کیفیت و عملیات پستی شرکت ملی پست با بیان این که معمولا مشتریانی که از خدمات پستی استفاده می‌کنند از وضعیت پرداخت خدمات مرتبط با غرامت نیز اطلاع دارند، گفت: بر اساس تعرفه مصوب کمیسون تنظیم مقررات ارتباطات و سازمان حمایت، واحدهای قبول برای کلیه‌ی مرسولات غیر بیمه اظهار شده مبلغ ۶۵۰۰ ریال به عنوان هزینه‌ی تعهد غرامت از مشتری اخذ می‌کنند. بر این اساس در صورت آسیب دیدگی یا مفقودی مرسوله متناسب با قیمت آن تا سقف ۶۵۰ هزار تومان پرداخت می‌شود و با هدف تکریم مشتریان این خسارت حداکثر تا ۴۸ ساعت پس از وصول شکایت از طریق شرکت پست به صاحب مرسوله آسیب دیده پرداخت می‌گردد.
او اضافه کرد: البته به صورت استثنا در مورد برخی از پرونده‌های غرامات پستی لازم است تا تحقیقات و بررسی های بیشتری صورت گیرد، هرچند که در این قبیل پرونده‌ها هم سعی شبکه بر پرداخت غرامت در کوتاه ترین بازه زمانی است.
مقصودی در پایان اظهار کرد: در صورتی که مرسوله‌ی مشتری بیش از ۶۵۰ هزار تومان ارزش داشته باشد، مشتری می‌تواند در زمان تحویل مرسوله خود به باجه‌های پستی دولتی و خصوصی، نسبت به بیمه کردن مرسوله‌ی خود با پرداخت حدود یک درصد از کل ارزش ریالی مرسوله اقدام کند. همچنین درباره‌ی وجوه نقد تا سقف پنج میلیون تومان، اوراق و اسناد بانکی تا ۱۰۰ میلیون تومان، بار انبوه تا ۱۵۰ میلیون تومان و درباره‌ی سایر مرسولات مانند گوشی‌های تلفن همراه نیز تا سقف ۲۰ میلیون تومان از طرف شرکت ملی پست در صورت آسیب‌دیدگی یا خسارت وارده قابل پرداخت است.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه