ایران
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۱ آبان

محمدجواد آذری جهرمی، در پست اینستاگرمی اخیر خود در مورد اجرای فاز نخست طرح رجیستری نوشت: همزمان با اجرای فاز نخست طرح رجیستری که صرفا به پایش تلفن های همراه موجود در شبکه می پردازد، شاهد سوء استفاده و فضاسازی عده ای از فرصت طلبان در بازار تلفن همراه بودیم.
وی تاکید کرد: هموطنان محترم توجه داشته باشند که طرح رجیستری تاکنون هیچ هزینه ای برای بازار تلفن همراه نداشته و نباید ریال اضافه ای بیش از ارزش واقعی گوشی به فرصت طلبان پرداخت نمایند. از سویی نظام عرضه و تقاضا نیز تغییری نکرده است.
آذری جهرمی در رابطه با راهکار مقابله با سوء استفاده و فضاسازی فرصت طلبان در بازار نوشت: هر چند در این باره نقش دستگاه های نظارتی در کنترل و نظارت بر بازار بسیار حائز اهمیت است، اما بهترین پاسخ به این موضوع عدم خرید گوشی برای تنظیم بازار عرضه و تقاضا به نفع مشتری است.
تاکید می‌کنم اجرای طرح رجیستری نباید باعث افزایش قیمت برای مصرف کننده نهائی شود.
ور در پایان نوشت ضمن تشکر از برادران صدا و سیما، انتظار بود ضمن انعکاس اشکال به وجود آمده، به اینکه این موضوع حباب بی‌جا است اشاره می‌کردند. نحوه‌ ی پخش گزارش، توزیع شک حباب قیمتی در جامعه را رقم خواهد زد. اگر قاچاق بد است و قاچاقچی دزد و این شرایط ضد اقتصاد مقاومتی است، بایستی همه با هم در برابر آنها یکپارچه عمل کنیم.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه