ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۹ آذر

به گزارش ایسنا پیاده‌سازی شبکه‌ی سیار LTE به صورت کاملا نرم‌افزاری جهت ایجاد شبکه‌ی خصوصی و بستر تست نسل پنجم، توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات انجام شد.
به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، در ادامه‌ی فعالیت‌های مرتبط با 5G و جهت فراهم نمودن ایجاد بستر ارتباطی برای تست سرویس و قابلیت‌های 5G، پژوهشگران اين پژوهشگاه موفق شدند شبکه‌ی کامل LTE متشکل ازEPC و eNB را به‌ صورت نرم‌افزاری پیاده‌سازی نمايند.
بنا بر اين گزارش، با پياده‌سازي شبكه‌ی LTE، علاوه بر ایجاد یک بستر تست انعطا‌ف‌پذیر، مقدمات لازم برای حرکت به سمت نسل پنجم شبکه‌ی ارتباطات سیار فراهم مي‌گردد.
در این شبکه‌ فقط بخش کوچکی از فرستنده و گیرنده به صورت سخت‌افزاری باقی می‌ماند و اپراتور به ندرت لازم خواهد داشت که سخت‌افزار را تغییر دهد. در تست‌هایی که توسط این شبکه انجام شد سرعت دانلود حدود 17Mbps برای مشترکین فراهم می‌گردد.
همچنین از طریق شبکه‌ی IoT متصل به این شبکه‌، جریان ویدیوی زنده به سرور ارسال می‌گردد که می‌تواند جهت مونیتورینگ نظارت هوشمند کاربرد داشته باشد. در طرح حاضر، استریم ویدئوی زنده با فرمت H.264 در شبکه‌ی LTE پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات فرستاده می‌شود به طوری که کاربران (UE) ویدئو را با کیفیت مطلوب و کمترین تاخیر دریافت می‌نمایند.
اين گزارش مي‌افزايد، برای اتصال به این شبکه از دانگل 4G استفاده شده است. ویدئوی کد شده از طریق این دانگل به شبکه‌ی LTE (eNodeB) نرم‌افزاری ارسال و در نهایت کابران (UEs) این ویدئو را دریافت خواهند کرد.
گفتني است به منظور بررسی پارامترهای کیفیت سرویس از جمله تاخیر و نرخ از دست رفتن بسته، ویدئوی دریافتی توسط کاربران به روش full reference مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه