ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد

به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با دستور ریاست جمهوری و حضور وزیر ارتباطات، پروژه‌ زیرساختی حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ارزش ۲ هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان روز پنج‌شنبه از طریق ارتباط ویدئوکنفرانسی با استان‌ها افتتاح شد.
مجتبی ساکی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در مصاحبه با خبرنگار روزنامه همدان پیام در تشریح این پروژه ها گفت: آنچه برای ارائه خدمات به مردم، شرکت‌ها و ادارات دولتی نیاز داریم زیرساخت مرکز داده است زیرا آنها نیاز دارند که اطلاعات خود را در جایی امن ذخیره کنند که همین پروژه زیرساخت ابری شبکه ملی اطلاعات می‌تواند پاسخگوی این نیاز و بسیاری نیازهای دیگر باشد.
مجتبی ساکی افزود: در طرح شبکه ملی اطلاعات (اینترنت) مرکز داده‌ای تعریف شده است که متقاضیان می‌توانند فضای ذخیره‌سازی سرور و خدمات نرم‌افزاری را از این مرکز دریافت کنند و برای استفاده از این خدمات باید پهنای باند اینترنت کیفیت لازم را داشته باشد.
مدیرکل ارتباطات استان ضمن اشاره به پهنای باند ورودی استان افزود: از ابتدای آغاز اپیدمی ویروس کرونا با افزایش مصرف اینترنت در استان به 95 گیگابایت رسید.
ساکی گفت: 90 درصد مراکز بهداشتی استان به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند یعنی از تعداد 932 مرکز بهداشتی در استان همدان، 862 مرکز به شبکه ملی اطلاعات دسترسی دارند.
وی ادامه داد: پروژه‌های در دست اجرا در استان نیز تکمیل مسیرهای شبکه پشتیبان دیتا، توسعه فیبر نوری روستایی و ‌اتصال مدارس روستاها به شبکه ملی اطلاعات است و تاکنون 85 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار استان به این شبکه متصل شده‌اند.
ساکی افزود: درحال‌حاضر 95 درصد از پوشش روستایی تلفن همراه مطلوب است و 96 درصد از جاده‌ها نیز تحت پوشش قرار دارند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه