ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۳ مهر

به گزارش مهر، به نقل از وزارت ارتباطات، دبیر کل سازمان بین‌المللی استاندارد (ایزو) به همراه رئیس سازمان ملی استاندارد با آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدار و گفتگو کرد.
وزیر ارتباطات در این دیدار با ابراز خرسندی از انتخاب شعار سال ۲۰۱۸ به نام انقلاب صنعتی چهارم یا تحول دیجیتال گفت: پیشنهاد می‌کنم سازمان ایزو استانداردهای مورد نیاز در حوزه‌ی مسئولیت اجتماعی در فضای مجازی را تهیه کند.
وی افزود: باید استانداردهایی برای حفظ حقوق کاربران و استفاده کودکان از فضای مجازی نیز در دستور کار این سازمان قرار گیرد.
آذری جهرمی تصریح کرد: وزارت ارتباطات ایران آماده‌ی هرگونه همکاری با سازمان ایزو برای استانداردسازی در این حوزه‌ها است.
در ادامه‌ی این دیدار، سرژیو موجیکا دبیر کل سازمان ایزو با استقبال از پیشنهاد وزیر ارتباطات گفت: این پیشنهاد را از طریق عضو ایرانی شورای فنی این سازمان پیگیری کنید تا بتواند مراحل استانداردسازی را طی کند.
موجیکا افزود: تهیه‌ی استاندارد در حوزه‌ی فناوری اطلاعات، فضای مجازی، حقوق کاربران و صیانت از کودکان در فضای مجازی بسیار لازم است.
سرژیو موجیکا دبیر کل سازمان بین‌المللی استاندارد در سفر سه روزه‌ی خود به ایران با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدار و گفت و گو کرد و در دانشگاه علم و صنعت تهران پاسخگوی سؤالات جمعی از دانشجویان بود.
بر اساس این گزارش، سه سازمان بین‌الملی کمیسیون بین‌المللی الکترونیک IEC، اتحادیه‌ی جهانی مخابرات ITU و سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) در بیانیه‌ی مشترکی شعار سال ۲۰۱۸ را به نام انقلاب صنعتی چهارم یا تحول دیجیتال نامگذاری کرده‌اند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه