ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۰ خرداد

به گزارش مهر، ‏رئیس سازمان فضایی ایران از افزایش قابل توجه درخواست‌های دستگاه‌های عمومی و دولتی برای پایش ماهواره‌ای شاخص‌های مختلف سرزمینی خبر داد.
مرتضی براری در اینستاگرم نوشت: برای توسعه خدمات فناوری فضایی علاوه بر حمایت و بازار سازی، مقوله اطلاع‌رسانی و ترویج مساله خیلی مهمی است که خوشبختانه با همکاری اصحاب رسانه و مروجان علم، گام‌های مؤثری در این زمینه برداشته شد.
وی تاکید کرد: انعکاس اخبار خدمات مؤثر فناوری فضایی در حوزه‌های مختلف، تحلیل و بررسی تأثیر این فناوری بر مدیریت صحیح منابع در کنار ارائه خدمات کاربردی در حوزه‌های مختلف باعث شده تا گام‌های مفیدی در راستای آشنایی جامعه نسبت به ظرفیت‌های این فناوری و کاربرد آن در ارتقا شاخص‌های مدیریت کلان کشور برداشته شود و نتیجه این اقدامات دریافت اعلام نیازهای مختلف از سوی نهادهای دولتی و عمومی برای دریافت خدمات فناوری فضایی در حوزه‌های مختلف است.
معاون وزیر ارتباطات اضافه کرد: در راستای حمایت و بازارسازی برای بخش خصوصی تلاش خواهیم کرد این خدمات از طریق شرکت‌های خصوصی و استارتاپ‌ها ارائه شوند.
رئیس سازمان فضایی گفت: جا دارد از تعامل، همکاری و همیاری تمامی اصحاب‌رسانه و مروجان این حوزه که در پیشبرد این هدف یاری‌رسان ما بودند تشکر و قدردانی کنم.
وی ادامه داد: می‌دانیم هنوز راه درازی در پیش داریم و با افزایش سطح تعاملات و همکاری نزدیک تر با رسانه‌ها این مسیر را ادامه خواهیم داد و با یاری هم آینده‌ای روشن را برای این حوزه رقم خواهیم زد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه