ایران و جهان
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ ارديبهشت

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد در صورت موافقت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تغییر تعرفه‌های جدید برای مشترکان کم‌مصرف اینترنت توسط اپراتورهای ارائه‌دهنده‌ی خدمات اینترنتی فردا ابلاغ می‌شود.
به گزارش ایسنا، حسین فلاح جوشقانی روز گذشته در حاشیه‌ی مراسم رونمایی از پروژه‌های شرکت ارتباطات زیرساخت، با اشاره به تعرفه‌های اینترنت و احتمال تغییر در آن‌ها اظهار کرد: یکی از نگرانی‌های اپراتورها این بود که مشترکان کم‌مصرفی که سرعت‌ بالا می‌خواهند به سمت اپراتورهای دیگر بروند، به همین دلیل از ما خواستند این امکان تغییر تعرفه را برایشان فراهم کنیم.
وی ادامه داد: بر این اساس با بررسی‌های انجام‌ شده، پیشنهادی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به وزیر ارتباطات ارائه شد تا مطابق با آن تعرفه‌ای برای مشترکان کم‌مصرفی که نیاز به اینترنت با سرعت‌ب الا دارند تدوین شود.
فلاح خاطر نشان کرد: ما می‌خواستیم در سطح وزارتخانه هماهنگی باشد و این مصوبه جا بیفتد؛ بنابراین با موافقت وزیر، اپراتورها می‌توانند با رعایت سقف و کف تعرفه‌های اینترنتی در مصوبه‌ی ۲۶۶ رگلاتوری، تعرفه‌ی جدید ارائه دهند.
وی همچنین درباره‌ی تصمیم ایرانسل برای جمع‌آوری سرویس وایمکس از پایان اردیبهشت بیان کرد: تکنولوژی وایمکس تقریباً در دنیا منسوخ‌ شده و به‌ جای آن TD-LTE استفاده می‌شود و این فناوری در ایران هم به‌ مرور جایگزین شده است. با وجود این تعرفه‌ی اینترنت بدون سیم ثابت (FWA) نباید تفاوتی در وایمکس و TD-LTE داشته باشد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه