ایران
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد

گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این طرح هر شرکت نوآفرین، یعنی هر شرکتی که در ابتدای مسیر رشد است و بیشتر از هر چیز ایده دارد، می تواند از خدماتی به صورت رایگان و تخفیفدار بهره بگیرد. این خدماتی است که در مسیر توسعه کسب و کار کلیدی است.

امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در مراسم افتتاح پروژه های پیشران اقتصاد با حضور رئیس جمهور و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن کلید خوردن طرح ارایه بسته حمایتی از پنج هزار استارتاپ کشور گفت: در این دولت از سال ۹۲ تاکنون ضریب نفوذ اینترنت از ۲۷.۵ درصد به ۹۰ درصد و ظرفیت ترافیک از ۰.۸۶ به ۱۸ ترابیت بر ثانیه رسید. در همین دوره تعداد اپلیکیشن ها از ۵۰۰ اپلیکیشن به ۳۴۵ هزار مورد رسیده است که مقدمات و زیرساخت اقتصاد دیجیتال است.

او افزود: رشد اقتصاد دیجیتال اگر یک جنبش کارآفرینی و نوآوری در کشور ایجاد کرده است به دلیل همین زیرساخت ها و کاهش موانع توسعه استارت آپ ها است که هسته اصلی آن نیروی جوان خلاق و نوآور است.

به گفته ناظمی، امروز ۱۷ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در حوزه های مرتبط با فناوری اطلاعات فعال هستند که می تواند یکی از سرمایه های توسعه کشور محسوب شود.

او با اشاره به اینکه در مسیر توسعه کسب و کارها، دغدغه ها و مشکلات زیادی وجود دارد، گفت: تلاش ما این است که این دغدغه ها تنها برای پیاده سازی خلاقیت وجود داشته باشد و نه در برابر تحرک ها یا موانع دولت ساخته یا حتی منابع مالی و غیرمالی. البته مسیر توسعه برای هر کسب و کاری متفاوت است اما مشکلات راه توسعه اغلب مشابه است.

ناظمی افزود: در این طرح تلاش کرده ایم تا یک بسته حمایتی یا به زبان دیگر یک توشه راه برای کسب و کارها آماده کنیم. این طرح یعنی پیمودن مسیر توسعه برای کسب و کارها ساده تر و کم هزینه تر شود بطوریکه در این طرح هر شرکت نوآفرین، یعنی هر شرکتی که در ابتدای مسیر رشد است و بیشتر از هر چیز ایده دارد، می تواند از خدماتی به صورت رایگان و تخفیف دار بهره مند شوند و این خدماتی است که در مسیر توسعه کسب و کار کلیدی است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: بسته خدمات پایه ای کسب و کارها اکنون به مبلغ ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون ریال برای هر شرکت بسته به انتخاب شرکت و تا ظرفیت پنج هزار شرکت در نظر گرفته شده است.

او افزود: این بسته به صورت مشارکت عمومی-خصوصی است که در آن خدمات توسط شرکت های بخش خصوصی، برای بخش نوپا و نوآور ارائه می شود و در این طرح شرکت های استفاده کننده از خدمات می توانند در یک بازار رقابتی به انتخاب تامین کننده خدمات خود اقدام کنند.

 

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه