ایران و جهان
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۱ بهمن

به گزارش مهر، رسول سرائیان در حاشیه ی نخستین جلسه ی هم‌اندیشی وزیر ارتباطات با فعالان استارتاپی در دولت دوازدهم، در جمع خبرنگاران گفت: در راستای پیگیری مشکلات و چالش‌های عنوان‌ شده در این جلسه، مقرر شد طی دو هفته ی آینده جلسه ی مجددی با فعالان استارتاپی برگزار شد تا در محیطی تعاملی بتوان چالش‌های این بخش را از سر راه برداشت.
وی نبود تضمین سرمایه‌گذاری و استمرار ارائه ی خدمات، قوانین دست و پاگیر در حوزه ی مالیات و بیمه و فرآیند تخصیص مجوز را از جمله ی مشکلات کسب‌وکارهای نوپای حوزه ی فناوری اطلاعات و ارتباطات عنوان کرد و گفت: در راستای حمایت از این بخش مقرر شد پس از تغییر اساسنامه سازمان فناوری اطلاعات ایران و تبدیل آن به یک سازمان توسعه‌ای، ما در بحث شرکت‌های دانش‌بنیان ورود کرده و با تعامل با وزارتخانه‌های مرتبط بتوانیم از این شرکت‌ها حمایت کنیم.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران خاطر نشان کرد: به این معنی که برای حدود ۲ تا ۳ سال این شرکت‌ها را تحت حمایت قرار داده تا پس‌ از آن بتوانند وارد بازار کار شوند.
معاون وزیر ارتباطات در خصوص خروجی جلسات هم‌اندیشی با فعالان استارتاپی که در دولت یازدهم نیز برگزار می‌شد و ضمانت رفع این مشکلات، تأکید کرد: اقدام وزیر ارتباطات در حل مشکل فیلترینگ سایت‌های کاریابی ظرف یک هفته اخیر و نیز مصوبه ی روز چهارشنبه ی گذشته ی دولت برای اختصاص اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی به کسب‌وکارهای نوپا ضمانتی بر اهتمام وزارت ارتباطات برای حل چالش‌های این بخش است.
وی گفت: طی تعاملی که با وزارت کار انجام شد و نیز نامه‌ای که به مرجع تعیین مصادیق داشتیم مهلت ۳ ماهه برای حل مشکل سایت‌های کاریابی اخذ شد و این کسب‌وکارهای نوپا که فیلتر شده بودند رفع فیلتر شدند.
سرائیان در مورد مدل اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به کسب‌وکارهای نوپا نیز افزود: این تسهیلات قرار است بسته به نوع تأثیرگذاری کسب‌وکار اختصاص یابد و نرخ تسهیلات متفاوت خواهد بود.
وی در خصوص مدل حمایتی برای تخفیف پهنای باند به سایت‌های داخلی نیز گفت: پرتالی در سازمان فناوری اطلاعات تهیه‌ شده است و هر کسب‌وکاری که مدعی تولید محتوای داخلی است می‌تواند با مراجعه به این پرتال و ثبت درخواست در آن، از این تسهیلات استفاده کند. این درخواست توسط رگولاتوری بررسی می‌شود.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه