ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش مهر، معاون وزیر ارتباطات دلایل دسترسی اپلیکیشن «دولت همراه» به برخی امکانات گوشی کاربران را توضیح داد و گفت: در نسخه‌ی جدید این دسترسی‌ها برداشته می‌شود.
با آغاز اجرای ثبت نام غیرحضوری کارت سوخت و تبدیل آن به کارت بانکی، بسیاری از کاربران با مراجعه به سایت mob.gov.ir و نیز اپلیکیشن «دولت همراه»، اقدام به ثبت نام برای دریافت کارت سوخت خود کرده‌اند.
در این زمینه برخی کاربران نسبت به نصب اپلیکیشن دولت همراه و اجازه‌ی دسترسی‌هایی که این نرم افزار کاربردی در زمان نصب از کاربران می‌خواهد، از جمله خواندن کارت حافظه، حذف محتویات کارت حافظه و دریافت پیام های نوشتاری، گلایه داشتند.
در این باره امیرناظمی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در توئیتر نوشت: روز گذشته درباره‌ی دسترسی‌های اپلیکیشن «دولت همراه»، پرسشش توسط برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی طرح شد که قول بررسی داده‌ام. نتایج به دست آمده از این بررسی به شرح زیر است:
۱. دسترسی به میکروفن و لوکیشن برای سرویس اورژانس بوده که این سرویس روی اپلیکیشن دولت همراه پیاده‌سازی شده اما هنوز اجرایی نشده است.
۲. چراغ قوه برای خواندن بارکد/ QR در ارائه خدمات مختلف نیاز است.
معاون وزیر ارتباطات گفت: اگرچه این دسترسی ها برای خدمات فوق نیاز است اما تصمیم گرفته شد تا زمان اجرایی شدن این خدمات، این دسترسی ها در نسخه‌ی جدیدتری که امروز یا فردا منتشر می‌شود، برداشته شود.
وی تاکید کرد: پرسشگری عمومی ارتقای ملی را به همراه دارد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه