تکنولوژی
مصطفی طبری۲۳:۴۵ - ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۴ تير

وقتی می خواهید کودک خردسال خود را در ماشین با ایمنی کامل سوار کنید، معمولاً از صندلی های مخصوصی استفاده خواهید کرد که در صندلی عقب خودروی شما قرار می گیرند. در حال حاضر بنظر این روش ایمن ترین و بهترین راه برای حفظ ایمنی کودکتان در هنگام رانندگی می باشد، اما Volvo اعتقاد دارد می توان سیستمی کامل تر از این را نیز در اختیار داشت.


این خودروساز در سوئد از یک طرح با عنوان Excellence Child Seat رونمایی کرد. در این طرح مفهومی به جای اینکه کودک خود را در یک صندلی مخصوص قرار داده و سپس بر روی صندلی عقب بگذارید، کودک در بخش جلویی ماشین قرار خواهد گرفت. یکی از معایبی که هنگام قرار دادن کودک بر روی صندلی عقب وجود دارد این است که شما تا حدودی از اون غافل می شوید. در این طرح اما کودک شما دقیقاً جلوی شما نشسته و رو به صندلی عقب، جایی که شما بر روی آن نشسته ای قرار می گیرد.
این طرح علاوه بر رفع محدودیت های قبلی، همچنین ایمن تر نیز هست. چرا که در هنگام بروز تصادف دیگر کودک با سر به سمت جلو پرتاب نمی شود. علاوه بر این، صندلی مخصوصی که در این طرح در نظر گرفته شده از گردن و مهره کمر کودک محافظت کرده و شانس آسیب دیدگی را به شدت پایینتر می آورد.

دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه
پیشنهاد ویژهx

Need for Speed Reboot سال آینده با کلی هیجان و امکانات جدید منتشر می شود