ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱ مهر

هم‌زمان با تغییر نرخ مکالمات درون و برون شبکه‌ی اپراتورهای اول و دوم ارتباطی و ثبات در تعرفه‌ی اپراتور سوم، جدول نرخ‌های تمامی اپراتورها به‌روزرسانی شد.
روز گذشته اپراتور اول ارتباطی اعلام کرد که از اول مهر ماه تعرفه‌ی پایه‌ی سرویس مکالمه‌ی درون و برون شبکه‌ی خود را یکسان‌سازی می‌کند.
بر این اساس هر دقیقه مکالمه‌ی درون و برون شبکه به‌ صورت تک‌نرخی برای سیم‌کارت‌های دائمی ۵۹۹ ریال و برای سیم‌کارت‌های اعتباری ۸۹۹ ریال محاسبه خواهد شد؛ در ادامه‌ی اطلاعیه‌ی این اپراتور آمده بود که این روش جدید قیمت‌گذاری موجب سهولت و شفافیت بیشتر در محاسبه هزینه مکالمات مشترکان خواهد شد.
حال با توجه به فرا رسیدن موعد زمانی مقرر (اول مهر ماه)، شاهد هستیم که اپراتور دوم ارتباطی نیز در سکوت خبری اقدام به تغییر تعرفه‌ی مکالمات پایه خود کرده است.
ایرانسل هم نرخ مکالمات درون و برون شبکه را مانند همراه اول یکسان کرده و دقیقاً با نرخ‌های هر دقیقه مکالمه برای سیم‌کارت‌های دائمی ۵۹۹ ریال و برای سیم‌کارت‌های اعتباری ۸۹۹ ریال ارائه کرده است.
در این میان تنها اپراتور سوم است که ظاهراً وارد توافق بین اپراتورها نشده و تغییری در بخش نرخ‌های مکالماتی خود تا لحظه تنظیم این گزارش نداشته است؛ البته ممکن است در آینده این اپراتور نیز به روند توافقات وارد شده و نرخ سرویس‌های پایه خود را تغییر دهد زیرا اکنون تفاوت چشم‌گیری میان نرخ‌های آن با اپراتورهای اول و دوم ارتباطی مشاهده می‌شود.
همان‌طور که اپراتور اول ارتباطی برای آن دست از مشترکانی که بیشتر مکالمه درون‌شبکه دارند روالی را برای کاهش هزینه‌ها در نظر گرفته که از طریق کد *10*337# می‌توانند از بسته‌های تخفیفی استفاده کنند، ایرانسل هم «بسته‌های مکالمه» را با کد *555*55# برای مشترکانش دائمی و اعتباری‌اش در نظر گرفته که می‌توانند مطابق الگوی مصرف‌شان، هزینه‌هایشان را حداکثر تا ۵۰ درصد در بازه‌ی زمانی یک‌ماهه کاهش دهند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه