ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۴ مرداد

به گزارش ایسنا، رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: تصمیم گرفته شده است که باید ۵۰ درصد استفاده از پیام‌رسان‌ها از طریق شبکه‌های داخلی باشد.
سید ابوالحسن فیروزآبادی در سومین همایش مقابله با جرائم مالی در فضای مجازی گفت: تعریف حریم خصوصی در طول زمان تغییر کرده است و زمانی حریم خصوصی چهار دیواری بود اما امروز مفهوم حریم خصوصی چهاردیواری و کل دنیا است.
وی افزود: امروز شاهد هستیم که جرائمی در کشور رخ می‌دهد که دو طرف پرونده در داخل کشور نیستند و باید راهکاری برای رسیدگی به این پرونده‌ها در داخل کشور ایجاد کنیم.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: ما به دنبال تشکیل شبکه‌ی ملی اطلاعات هستیم که شبکه‌ی ملی تعریفی خاص دارد و به معنی در دسترس قرار گرفتن خدمات و پلتفرم‌ها در داخل کشور است و پلتفرم به معنی گردش‌های مالی است.
وی تاکید کرد: زمانی که مدیر تلگرام با گستاخی مطرح کرد که می‌خواهیم تلگرام را به گونه‌ای طراحی کنیم که فیلترشکن‌ها به آن‌ها اثر گذار نباشد و می‌خواهیم در نظام اقتصادی کشور ایران پول وارد کنیم تصمیم گرفتیم که این پیام‌رسان باید در کشور فیلتر شود.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: در این مقطع زمانی نمی‌توانیم جهل کنیم و باید کاری کنیم که مردم از نعمت‌های فضای مجازی استفاده کنند و از گناه‌ها با شدت جلوگیری کنیم که گناه‌ها در فضای مجازی قمار و کلاهبرداری است و متاسفانه در وقتی است که قمار در فضای مجازی افزایش پیدا کرده که با کمک سامانه‌هایی مانند کاشف می‌توانیم از جرائم جلوگیری کنیم که به کشور کمک می‌کند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه