ایران و جهان
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه‌ی شخصی خود در اینستاگرم در مورد اظهارات امروز خود مبنی بر آغاز مسدودسازی ابزارهای فیلترشکن در کشور توضیح داد.
وی گفت: امروز خبرنگارانی از دلایل اعمال برخی محدودیت‌ها برای فیلترشکن‌ها پرسید که در پاسخ گفتم که یکی از دلایل مخالفت دولت با اعمال محدودیت کلی بر پیام‌رسان‌ها، فراگیر شدن فیلترشکن‌ها بود.
وزیر ارتباطات افزود: اگر ظنی بر ارتباط برخی پیام‌رسان‌ها با سرویس‌های اطلاعاتی وجود دارد در مورد برخی فیلترشکن‌ها این ارتباط‌ها دیگر ظن نیست و یقین است و بودجه‌ی برخی از آن‌ها مستقیماً از طرف دولت آمریکا تأمین می‌شود.
وی یادآور شد: بنابراین اکنون با فراگیر شدن فیلترشکن‌ها که قابل پیش‌بینی بود شرایط نامناسب‌تری رخ‌داده است.
جهرمی خاطرنشان کرد: در سیاست‌های اعلامی دولت‌های متخاصم با مردم ایران، راهکارهایی برای فراگیر شدن فیلترشکن‌ها در ایران مطرح و پیگیری شده است.
وی افزود: عدم تدبیر برای همراهی مردم در تصمیماتی که برای فضای مجازی اتخاذ می‌شود عملاً باعث ترویج فیلترشکن‌ها و در نتیجه تقویت برنامه‌ی متخاصمان است.
وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: جدا از این دسته از فیلترشکن‌ها، دسته‌ی دیگر نیز باج‌افزار و بدافزار هستند و در زمانی که زندگی روزمره‌ی مردم در فضای مجازی شکل‌ گرفته، تهدید بزرگی برای امنیت آن‌ها مطرح می‌شود.
آذری جهرمی اضافه کرد: اختلاف‌ نظر در مسئولان و نارضایتی جمعی از مردم، اکنون تهدید بزرگ‌تری را برای امنیت فضای مجازی فراهم کرده است که نمی‌توان از کنار آن به‌ راحتی گذشت و باید برای آن چاره جدی اندیشید.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه