ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۳ دي

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، حسین سلاح‌‌ورزی، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران در ابتدای این برنامه با اشاره به فعالیت‌‌های پارلمانی بخش خصوصی کشور برای حل مشکلات گفت: ما در اتاق به همراه سازمان ملی کارآفرینی کارگروهی را تشکیل دادیم تا از آن طریق بتوانیم مشکلات به گوش دولت برسانیم.
وی ادامه داد: در کارگروه تشکیل شده توسط مشاور حقوقی رییس‌‌جمهور اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و برخی از دغدغه‌‌های اکوسیستم کسب‌وکارهای نوین از جمله موضوع فیلترینگ تعیین و تکلیف برطرف شده است.
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران افزود: گلایه‌‌ای که وجود دارد، این است که در کمیته کسب و کارهایی استارتاپی هیچ نماینده‌‌ای از بخش خصوصی وجود ندارد که این مسئله باید هرچه سریع‌تر حل شود.
در ادامه این نشست، مدیر اپراتور علمی کشور اظهار داشت: متاسفانه مسئولان از فناوری‌‌های نوین شناختی ندارد. در ایران بلاکچین یا رمزارزها را نمی‌‌شناسیم این در حالی است که این فناوری در بسیاری از جهات کاربرد دارد. مسئولان باید ابتدا از آن شناخت درستی داشته باشند و سپس به بحث نظارتی وارد شوند.
در ادامه معاون حقوقی اتحادیه کسب و کار اینترنتی تصریح کرد: فیلترینگ یکی از مشکلات اساسی کسب‌وکارهای استارتاپی است اما یکی از مشکلات که باید برای رفع آن فکری کرد، بحث مسدودسازی حساب بانکی کسب‌وکارهای اینترنتی است که با کوچک‌ترین شکایت در همان مرحله اول بازپرس‌‌ها تمام حساب‌‌های بانکی مربوط به شرکت را مسدود می‌‌کنند.
نماینده شرکت علی‌بابا اضافه کرد: برخی از کلاهبرداران با دزدی اطلاعات کارت‌‌های بانکی اقدام به خرید خدمات و کالا از سایت‌‌ها می‌‌کنند و بعد از شکایت صاحب کارت دادسرا دستور توقیف حساب بانکی شرکتی که از آن کالا خریداری شده را می‌دهد و در صورتی که شانس وجود داشته باشد به اندازه همان مبلغ انسداد صورت می‌‌گیرد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه